Marek Jaszczyński

Kupimy pierwsze "elektryki", a zajezdnia przy ul. Klonowica przejdzie modernizację

To m.in. na terenie zajezdni SPAK powstaną  stacje ładowania autobusów elektrycznych. Nowe autobusy zostaną zakupione z dwóch różnych projektów To m.in. na terenie zajezdni SPAK powstaną stacje ładowania autobusów elektrycznych. Nowe autobusy zostaną zakupione z dwóch różnych projektów
Marek Jaszczyński

Flota autobusowa wzbogaci się o jedenaście elektrycznych pojazdów. Z ich zakupem wiąże się również przebudowa zajezdni Klonowica.

- W pierwszym kwartale 2020 roku flota Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Klonowica” w ramach dwóch projektów zostanie uzupełniona 11 sztukami autobusów elektrycznych o długości 12 m - mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miejskiej. - Pojazdy pojawią się w miejscach, w których uciążliwość tradycyjnego napędu spalinowego i jego skutki środowiskowe są najbardziej odczuwalne dla otoczenia. W wymiarze ekonomicznym zakup pozwoli ograniczyć koszty eksploatacyjne, w tym zwłaszcza w zakresie zaopatrzenia w paliwo. Będzie to pierwsze wdrożenie autobusów elektrycznych w Szczecinie.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.