Kulturalny weekend w powiecie zielonogórskim

Czytaj dalej
Fot. Szymczak Krzysztof / Polska Press
(red.)

Kulturalny weekend w powiecie zielonogórskim

(red.)

W tej wsi malowany ptak musi stracić skrzydła...

Zielona Góra. Bóg Cię kocha, ja nie muszę - mówi proboszcz (Marek Sitarski) do Baśki (Alicja Stasiewicz), która chciałaby się wyrwać ze wsi gdzieś w świat. Nie tylko kapłanowi brakuje miłości w miejscowości, gdzie rządzi zawiść, nienawiść, a malowany ptak - odmieniec musi stracić skrzydła. „Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna” Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak (z teatru w Legnicy) to mocny spektakl (dla widzów dorosłych) Lubuskiego Teatru. 18 aktorów gra koncertowo. Tworzy tragikomiczny chór, który śpiewa, szczeka, muczy, gdacze...

Zmysłowe tango króluje na parkietach

Zielona Góra. Zielonogórskie „Studio Dance Club” wspólnie z Klubem Tańca Sportowego „Balans” oraz Palmiarnią zapraszają na Festiwal Tanga, który trwa od czwartku.

„Pan Ibrahim i kwiaty Koranu” - aktorski popis Janusza Młyńskiego

Zielona Góra

. Janusz Młyński pokazuje aktorski kunszt i talent w monodramie „Pan Ibrahim i kwiaty Koranu” Erica-Emmanuela Schmitta. To poruszająca opowieść o osieroconym chłopcu Momo, dorastającym na przedmieściach Paryża, który spotyka pana Ibrahima. Ten niezwykły, tajemniczy człowiek odmienia życie młodego bohatera.

Koń Polski galopuje z Badziewiakiem

Kargowa. Leszek Malinowski (znany w wcielania się w postacie Heli czy Badziewiaka) założył w Koszalinie kabaret Koń Polski w 1985 r. Początkowo formacja rywalizowała o festiwalowe nagrody z zielonogórskim Potem. Drugim filarem zespołu jest Waldemar Sierański (gra Mariana).

Mela Koteluk ulotnie migruje w rodzinne strony

Zielona Góra. Mela Koteluk rusza w trasę „Migracje 2016”. Usłyszymy „Fastrygi”, „Migracje”, „Na wróble”, „Żurawie origami” i inne przeboje artystki, pochodzącej z Sulechowa, która ma na koncie m.in. Fryderyki i Nagrodę Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

Wybitni jazzmani - w hołdzie przyjacielowi

Zielona Góra. Podczas koncertu „Friends Music of Jarek Śmietana” utwory zmarłego niespełna trzy lata temu, wybitnego polskiego gitarzysty jazzowego - Jarosława Śmietany wykonają jego najbliżsi współpracownicy, należący do czołówki polskich jazzmanów: Wojciech Karolak (organy hammonda), Antoni Dębski (gitara basowa), Adam Czerwiński(perkusja), Piotr Baron (saksofon), Marek Napiórkowski (gitara elektryczna).

Niesamowity jazz zespołu Pink Freud

Zielona Góra. Materiał z albumu „Horse & Power” zagra zespół Pink Freud, który swoją oryginalną mieszanką jazzu, punku, ska, „brudnego jazzu” zdobył publiczność nie tylko w Polsce, ale i w Europie, Japonii, Chinach, Meksyku, Brazylii, Maroku. Muzycy otrzymali m.in. nagrodę III Programu PR za „Monster of Jazz”, trzykrotnie wygrywali w kategorii najlepszy zespół elektryczny według prestiżowego „Jazz Forum”. W tym roku lider zespołu Wojtek Mazolewski obchodzi 30-lecie pracy artystycznej, a sam zespół Pink Freud ma swoją 18-kę.

Na scenie pojawi się aż 400 aktorów!

Świebodzin. „Imperium 3D” to kolejne widowisko artystyczne ŚDK, w którym udział weźmie około 400 wykonawców. Za sprawą spektaklu widzowie zostaną zabrani na wycieczkę po przestrzeni kosmicznej, gdzie krok po kroku, będą odkrywać kolejne planety imperium. ,,Imperium 3D” to widowisko z lokalnym przesłaniem, ubranym w dużą dawkę dobrego humoru.

(red.)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.