Któż szefem jak nie rekordzista Całbecki? Byłbym też zdziwiony, gdyby wiceprezydentów miasta z SLD nie zluzował ktoś z nowej koalicji

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Jarosław Reszka

Któż szefem jak nie rekordzista Całbecki? Byłbym też zdziwiony, gdyby wiceprezydentów miasta z SLD nie zluzował ktoś z nowej koalicji

Jarosław Reszka

Krótko po wyborczym triumfie zapytaliśmy prezydenta Bruskiego, czy marszałkiem województwa pozostanie Piotr Całbecki. Odpowiedział wymijająco: „Mamy słuszne oczekiwania, by marszałek był z Bydgoszczy”.

Dziś słuszne oczekiwania można schować do zamrażarki na pięć lat. Piotr Całbecki w wyborach do sejmiku o ponad połowę poprawił, należący zresztą do niego, rekord Polski w liczbie zebranych krzyżyków. Postawiły je na Całbeckiego 68 542 osoby, co jest wynikiem blisko trzykrotnie lepszym od drugiego najlepszego w wyborach do sejmiku – Romana Jasiakiewicza, który zebrał26 379 głosów. I kto teraz odważy się głosić, że Piotr Całbecki nie ma wystarczającego mandatu społecznego, by po trzech kadencjach rozpocząć czwartą i przez kolejne 5 lat szefować w regionie?

Wygrana Rafała Bruskiego w pierwszej turze jest tu największym zaskoczeniem. Sondaże tego nie pokazywały, a przecież do tej pory uważaliśmy, że jeśli ktoś jest niedoszacowany w sondażach, to kandydaci PiS.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Reszka

Redaktor wydań "Expressu Bydgoskiego", publicysta - autor felietonów, komentarzy, recenzji książek oraz przedstawień teatralnych i operowych. Dziennikarz od ponad 25 lat. Doktor nauk humanistycznych. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor książek w zakresie językoznawstwa i literatury faktu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.