Kto w Lubuskiem wygrałby dziś wybory? PiS czy PO? Sprawdź

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smoliński
Tomasz Rusek

Kto w Lubuskiem wygrałby dziś wybory? PiS czy PO? Sprawdź

Tomasz Rusek

Czy to niespodzianka? Eksperci komentują wyniki sondażu poparcia dla partii w naszym województwie. Sprawdź, kto wygrałby dziś wybory w Lubuskiem.

28,4 proc. poparcia dla PO, 26,5 proc. dla PiS - tak dzisiaj układają się sympatie ankietowanych w Lubuskiem. Do Sejmu dzisiaj weszłaby też Nowoczesna, Kukiz 15, SLD i PSL. Partia Razem nie dałaby rady.

To pierwsza sondażowa wygrana Platformy Obywatelskiej w Lubuskiem od czasów wyborów w 2015 r., które przecież też w naszym regionie przegrała. Przewaga nad drugim w zestawieniu Prawem i Sprawiedliwością nie jest wielka. Wynosi zaledwie 1,9 proc.

Za to PiS może się cieszyć z odpowiedzi na pytanie o wybory prezydenckie. Tutaj Andrzej Duda jest na mocnym prowadzeniu i w Lubuskiem, i w Polsce (patrz ramka).

Jak wyniki najnowszego sondażu oceniają politologowie? Co ciekawego w nim zauważają? Zapytaliśmy o to naszych ekspertów: dra Piotra Klattę z Gorzowa oraz dra hab. Łukasza Młyńczyka z Zielonej Góry.

Piotr Klatta nie nadaje przewadze PO większego znaczenia. - To tylko 2 proc. różnicy. Można więc stwierdzić, że oba ugrupowania dysponują w regionie niemal takim samym poparciem - mówi Klatta.

Jaka partia znalazła się na trzeciem miejscu, a jakie na kolejnych? Z kim w naszym sondażu wygrał prezydent Duda?

Czytaj w piątek, 7 kwietnia, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazeta

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.