Krew zalewa programy bezpieczeństwa na naszych drogach

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar
Marek Weckwerth

Krew zalewa programy bezpieczeństwa na naszych drogach

Marek Weckwerth

Tak tragicznie na kujawsko-pomorskich drogach nie było od dawna - w minionym roku zginęło 171 osób, o 20 więcej niż w roku 2017. Tak wynika z podanych właśnie oficjalnych danych policji.

Statystyka jest tym bardziej szokująca, że Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który zakłada systematyczny spadek liczby ofiar śmiertelnych, wyliczył na roku 2018 w naszym regionie nie więcej niż 137 zabitych. A zginęło - przypomnijmy aż 171.

To o 34 osoby więcej, a przecież każda śmierć to nie tylko czysta statystyka, ale przede wszystkim ból i cierpienie najbliższych, nie mówiąc już o kosztach akcji służb ratowniczych, stratach dla gospodarki narodowej.
Na roku 2020 program zakłada, że zginie nie więcej niż 114 osób.

- Wszystko wskazuje na to, że tych założeń nie uda się spełnić. Coś złego zaczęło się dziać już 3 lata temu i ta tendencja niestety utrzymuje się - komentuje Marek Staszczyk, sekretarz Kujawsko-Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu. - Najbliższe posiedzenie naszej rady odbędzie się dopiero w kwietniu i ta statystyka będzie skrupulatnie analizowana.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.