Koronawirus. Fakty i mity. 10 rzeczy, które wiemy i 10, których nie wiemy o wirusie z Wuhan. Epidemia w Chinach

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Piotr Kallalas

Koronawirus. Fakty i mity. 10 rzeczy, które wiemy i 10, których nie wiemy o wirusie z Wuhan. Epidemia w Chinach

Piotr Kallalas

Koronawirus, wirus z Chin, który spowodował śmierć już kilkuset osób, rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie. Na całym świecie liczba nowych infekcji sięgnęła 20 tys. Równie szybko pojawiają się także niesprawdzone informacje i znaki zapytania. Co na pewno wiemy o koronawirusie, który pojawił się w chińskim Wuhan? Co pozostaje do wyjaśnienia? Sprawdźcie fakty i moty na temat śmiertelnego wirusa.

Koronawirus. Wirus z Chin. Co o nim wiemy?

Pierwsze infekcje koronawirusa zostały zaobserwowane w chińskim 9-milionowym miasteczku Wuhan, które jest stolicą prowincji Hubei. W miejscowości tej odnotowano obecnie również najwięcej zakażeń.

Wuhan jest w tym momencie całkowicie odcięte od świata. Natomiast transport publiczny został ograniczony na obszarze, w którym żyje 20,5 miliona ludzi.

Wirus ma możliwość przechodzenia z człowieka na człowieka. Transmisja odbywa się drogą kropelkową. Służby informują, że prawdopodobnie nie ma ryzyka zarażenia przez towary transportowane z Chin.

Co jeszcze wiemy o wirusie? Sprawdźcie!

Koronowirus - czego nie wiemy o wirusie z Chin?

Pomimo codziennych raportów dotyczących nowych przypadków infekcji koronawirusem i liczby ofiar śmiertelnych, wielu specjalistów podważa prawdziwą skalę epidemii. Pytanie, jaka jest rzeczywista wielkość problemu, pozostaje cały czas otwarte, także ze względu na fakt, że część populacji może przechodzić infekcję bezobjawowo.

Nie jest znane źródło infekcji. Pojawiły się sprzeczne informacje dotyczące rynku żywności, nietoperzy i węży, a nawet wycieku wirusa z laboratorium. Do tej pory żadna informacja nie została potwierdzona.

Czego jeszcze nie wiemy o epidemii i wirusie z Wuhan?

Piotr Kallalas

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.