Konsultantka ślubna: Pomagam planować ślub i każde życzenie narzeczonych jest dla mnie wyzwaniem

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Magdalena Baranowska-Szczepańska

Konsultantka ślubna: Pomagam planować ślub i każde życzenie narzeczonych jest dla mnie wyzwaniem

Magdalena Baranowska-Szczepańska

Rozmowa z Agnieszką Nowak, konsultantką ślubną z www.plannerka24.pl.

W Ameryce czy na Zachodzie konsultanci ślubni są bardzo popularni, ale w Polsce wciąż niewiele osób wie, że istnieją agencje ślubne. Przeglądając jednak internet nietrudno oprzeć się wrażeniu, że ofert konsultantów przybywa z dnia na dzień. Jak to się stało, że Pani wybrała ten zawód?

Zawsze wiedziałam, że organizacja jest moją mocną stroną, a pomaganie innym sprawia, że czuję się szczęśliwa, więc zwyczajnie poszłam za tymi wskaźnikami. Absolutnie nie kierowała mną chęć zysku, kwestia finansowa jest dla mnie drugoplanowa. Pracuję z pasją, empatią i energią. To cechy, które powinien posiadać każdy konsultant ślubny.

Ile ślubów ma Pani już za sobą czy był jakiś wyjątkowy?

Mam zorganizowanych kilkadziesiąt ślubów i każdy z nich był inny, wyjątkowy, z różnym ładunkiem emocjonalnym. Mam za sobą wesele z koncertem Krzysztofa Krawczyka, ale także pary, która wzięła chyba najbardziej świadomy ślub, jaki miałam okazję organizować, bo po 20 latach od poznania się. Zdarzają się również maleńkie przyjęcia, jak ostatnio w Poznaniu polsko-holenderskie, gdzie ojciec panny młodej nauczył się całego przemówienia po holendersku. To był niebywały wyczyn! W przyszłym roku będę organizowała wesele piłkarza reprezentacji Polski.

Kiedy jest najlepszy czas na zatrudnienie konsultantki ślubnej, ile czasu przed ślubem powinno się to zrobić?

To zależy od wielkości wesela. Najlepiej jest zacząć rozmawiać 1,5 roku wcześniej, to taki optymalny czas na podjęcie współpracy.

Czy konsultant może zająć się częściową organizacją uroczystości czy lepiej przygotować ślub i wesele od A do Z?

Oczywiście, konsultant ślubny jest elastyczny - dopasuje się do oczekiwań pary. Może być to kompleksowa organizacja, planowanie i koordynacja dnia wesela, ale także częściowa.

Na czym polega koordynacja już samego dnia ślubu?

Na stworzeniu scenariusza dnia wesela, wspólnie z parą ustalamy godzina po godzinie, co i gdzie jest - zarówno para, jak i każdy usługodawca weselny. Zawieramy w nim wszystkie ustalenia z managerem lokalu, zespołem i innymi podwykonawcami. Podczas całego dnia począwszy od przygotowań po ostatni posiłek wydany w obiekcie konsultant ślubny czuwa nad prawidłowym przebiegiem scenariusza.

Czy może pani opisać najdziwniejsze życzenia pary młodej?

Każde niestandardowe życzenie jest dla mnie wyzwaniem, jak zorganizowanie koncertu na weselu czy kręcenie teledysku podczas zabawy weselnej.

Ile w swoim budżecie musi przeznaczyć para młoda na usługi konsultanta ślubnego?

Ceny wahają się od 2000 do 20000 tysięcy złotych w zależności od regionu Polski, liczby zadań i odpowiedzialności powierzonej konsultantowi.

Magdalena Baranowska-Szczepańska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.