Koncerty charytatywne dla Ukrainy w Toruniu i inne akcje instytucji kultury. Tak pomagają i solidaryzują się z Ukrainą

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka Bielecka
Sara Watrak

Koncerty charytatywne dla Ukrainy w Toruniu i inne akcje instytucji kultury. Tak pomagają i solidaryzują się z Ukrainą

Sara Watrak

Cała Polska wspiera Ukrainę. Do akcji pomocowych włączają się nie tylko mieszkańcy i firmy, lecz także instytucje kultury, również te z Torunia. Organizują koncerty, dołączają do zbiórek i solidaryzują się z Ukrainą. Oto szczegóły.

Odkrywamy Toruń. Nowy odcinek!
[video]21075[/video]

Jak pomóc Ukrainie? Przyjdź na koncert!

Toruńskie instytucje kultury solidaryzują się z Ukrainą.

- Od kilku dni wszyscy bacznie obserwujemy wydarzenia, które rozgrywają się w Ukrainie. Jako Teatr Muzyczny w Toruniu pragniemy wesprzeć ukraińskich uchodźców, którzy znaleźli się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W wielu miejscach są prowadzone zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy, natomiast wiemy, że pomoc finansowa jest w tej chwili też niezwykle ważna. Dlatego zdecydowaliśmy, że cały przychód z biletów za spektakl "Gdzie ci mężczyźni...", który odbędzie się 6 marca, przekażemy na wsparcie uchodźców z Ukrainy - mówi Paweł Wiliński z Teatru Muzycznego w Toruniu.

"Gdzie ci mężczyźni..." to spektakl muzyczny, którego premierę zaplanowano na najbliższy weekend. Na scenie zobaczymy dwie utalentowane wokalistki i aktorki musicalowe: Paulinę Grochowską, dobrze znaną miłośnikom Studia Accantus, a także publiczności Teatru Muzycznego, gdzie można ją oglądać w musicalu "Once", oraz Agnieszkę Brenzak, która należy do obsady spektaklu „Friends – the musical parody". Artystki zabiorą publiczność w podróż po polskiej piosence. - „Gdzie ci mężczyźni…” to świeże spojrzenie na ponadczasowe utwory, przy których wychowały się całe pokolenia Polaków. Nie zabraknie piosenek kochanych od lat przez publiczność w każdym wieku. Usłyszymy największe hity Krzysztofa Krawczyka, Budki Suflera, Ryszarda Rynkowskiego, jak i Jerzego Połomskiego czy Mariana Hemara - mówi Paweł Wiliński. Koncert charytatywny już w niedzielę o godz. 18. Bilety w cenach: 40 zł - normalny, 35 zł - ulgowy.

[polecane]22565679,22559947,22561001,22561247;1;Polecamy[/polecane]

Koncerty charytatywne w Toruniu. Zaśpiewają dla Ukrainy

Na koncert charytatywny zaprasza także Dwór Artusa. W niedzielę o godz. 17 w Sali Wielkiej odbędzie się wydarzenie pn. "Wolna Ukraina. Toruński Koncert Solidarności". Na scenie pojawi się ukraińska artystka Anastasiia Pugachova, a także znani toruńscy muzycy m.in.: Tomasz Krzemiński, Asia Czajkowska i Bogdan Hołownia oraz Zuza Wiśniewska. Koncert współorganizuje Fundacja Emic, która od lat wspiera cudzoziemców w stawianiu pierwszych kroków w Polsce. Podczas niedzielnego wydarzenia będzie okazja, by wesprzeć uchodźców z Ukrainy, wrzucając pieniądze do puszki. Dla tych, którzy nie zwykli nosić przy sobie gotówki, fundacja udostępni terminale płatnicze. Na co zostaną przeznaczone zebrane środki? Przede wszystkim na paliwo dla osób przewożących rodziny z granicy polsko–ukraińskiej, pomoc medyczną, wsparcie psychologa, pomoc w legalizacji pobytu, a także zapewnienie podstawowych środków żywieniowych. Wstęp na koncert jest wolny, ale zachęcamy do wsparcia zbiórki na rzecz Ukrainy. Wydarzenie będzie również transmitowane online.

Dwór Artusa zaprasza także do udziału w "Wolnym Rynku Poetyckim - poeci Ukrainie". Spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 19. Swoje wiersze przeczytają m.in. znani toruńscy twórcy. Podczas towarzyszącej wydarzeniu transmisji online będzie można dokonać wpłat na konto Fundacji Emic.

Teatr "Baj Pomorski" dołącza do zbiórki

Inne instytucje kultury również nie pozostają bierne.

[polecane]22565679,22564839,22495275,22561211;Polecamy[/polecane]

Pozostałe toruńskie instytucje kultury także solidaryzują się z Ukrainą, choćby symbolicznie. CKK Jordanki wieczorami rozświetlają niebiesko-żółte barwy i flaga Ukraina. Solidarność i gotowość pomocy wyraża także Teatr im. Wilama Horzycy czy toruńskie muzea.
Po spektaklach w Teatrze im. Wilama Horzycy można przekazać do puszki datki na pomoc uchodźcom, którzy przybywają do naszego województwa.

Również Toruńska Orkiestra Symfoniczna zachęca do udziału w zbiórce, która odbędzie się w niedzielę, w godz. 15:30-18:00 w foyer CKK Jordanki. Przekazać można:

Polecamy nasze grupy i strony na Facebooku:

Sara Watrak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.