Koncert czy kabaret? Sprawdź imprezy w Lubuskiem

Czytaj dalej
Fot. Zdzisław Haczek
red.

Koncert czy kabaret? Sprawdź imprezy w Lubuskiem

red.

W najbliższych dniach w Lubuskiem odbędzie się wiele ciekawych imprez kulturalnych. Przedstawiamy najciekawsze z nich.

Gorzów Wlkp. Wiedeński szyk na gali koncertowej
Podczas tego koncertu muzycy przeniosą słuchaczy do stolicy Austrii – miasta genialnych twórców i artystów, słynącego z wytwornych bali, koncertów noworocznych, pięknej architektury i znakomicie parzonej kawy. W programie gali znajdą się przeboje najbardziej znanych twórców, z rodziną Straussów na czele, grane w największych salach balowych cesarskiego Wiednia. Nie zabraknie „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Radetzky¬marsch”. By atmosfera wieczoru była jeszcze bardziej wyjątkowa i niezapomniana, Filharmonia zadba o iście wiedeński entourage, którego znakomitym dopełnieniem mogą być stroje balowe i wieczorowe publiczności.
CEA Filharmonia Gorzowska, ul. Dziewięciu Muz, 16 stycznia, 19.00, bilety: 34 - 60 zł.

Katarzyna Piasecka i Wojtek Kamiński (kabaret Jurki) rozbawią z grupą Siedem Razy Jeden.
Zdzisław Haczek Katarzyna Piasecka i Wojtek Kamiński (kabaret Jurki) rozbawią z grupą Siedem Razy Jeden.

Zielona Góra. Tym razem rozśmieszą nas krótką formą
W Piwnicy Kawon, już po raz 55. spontanicznie wymyślanym skeczem, rozbawi grupa kabaretowej improwizacji Siedem Razy Jeden, którą tworzą znani z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego: Katarzyna Piasecka, Wojtek Kamiński (Jurki), Janusz Pietruszka (Słuchajcie - Zachodni) i Przemysław Żejmo (Jurki) oraz pianista Albert Bezdziczek. Artyści będą wymyślać skecze i dialogi na bieżąco tworząc fabułę (tym razem pod hasłem „Sensacje”), czyli tzw. „długość”.
Piwnica Artystyczna Kawon, ul. Zamkowa, poniedziałek, 11 stycznia, 20.00, bilety: 15 zł.

Gorzów Wlkp. Kilijański zaczaruje ciepłym głosem
Krzysztof Kiljański to wokalista o aksamitnej, ciepłej barwie głosu. Zawsze elegancki i męski. Bywa nazywany polskim Sinatrą. Jest laureatem najważniejszych polskich nagród przemysłu muzycznego m.in. Fryderyków, Superjedynki czy Złotej Tarki. Wszystkim doskonale znany z przeboju „Prócz ciebie nie ma nic”, który zaśpiewał w duecie z Kayah. Artyście akompaniował będzie znakomity pianista Piotr Matuszczyk.
Art Cafe, ul. Teatralna, sobota, 16 stycznia, 20.00, 70 zł.

Katarzyna Piasecka i Wojtek Kamiński (kabaret Jurki) rozbawią z grupą Siedem Razy Jeden.
Janusz Wójtowicz Muzycy zespołu Bokka, który 15 stycznia zagra w zielonogórskim Kawonie, chronią swoją tożsamość. Występują w maskach.

Zielona Góra. Tajemnicza Bokka wystąpi w Kawonie
Koncert da Bokka - jedna z najbardziej tajemniczych polskich grup, o której wiadomo, że w Nextpop wydała debiutancki album „Bokka”, a zamieszczone tam utwory, w tym znany z singla „Town Of Strangers”, prezentują: „silną osobowość, nowoczesne myślenie, oryginalne alternatywne kompozycje, organiczną elektronikę, nieoczekiwane eksperymenty brzmieniowe i mocny, magnetyczny wokal”. O trójce zamaskowanych muzyków wiadomo tylko, że... być może są znani. W 2015 r. ukazała się druga płyta zespołu - „Don’t Kiss And Tell”, której wraz z utworem „Let It” mają nominacje portalu somusic.pl.
Piwnica Artystyczna Kawon, 15 stycznia, 19.30, bilety (abilet.pl): 30/40 zł.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.