Komunia 2020. W Łodzi i regionie są już wyznaczone terminy i zarezerwowane pierwsze przyjęcia

Czytaj dalej
Fot. Maciej Gapinski
Matylda Witkowska

Komunia 2020. W Łodzi i regionie są już wyznaczone terminy i zarezerwowane pierwsze przyjęcia

Matylda Witkowska

Komunia dopiero w trzeciej klasie, ale już w pierwszej trzeba zarezerwować salę. Rodzice coraz wcześniej załatwiają formalności. A łódzkie parafie na ich prośbę właśnie wyznaczyły terminy komunii na rok 2020.

10 maja podstawówka numer 64 oraz szkoła katolicka, 17 maja szkoła numer 174 oraz prywatna. Tak w parafii św. Maksymiliana Kolbego na łódzkiej Dąbrowie wygląda rozkład komunii na rok 2020. O wyznaczenie terminów odbywającej się w trzeciej klasie pierwszej komunii zaapelowali rodzice pierwszoklasistów. Parafia ogłosiła je kilka tygodni temu.

Jak tłumaczy proboszcz parafii, ojciec Mariusz Słowik, wynika to z potrzeby rezerwowania sal.

Wprowadzane często zmiany w programach nauczania i obowiązkowego wieku rozpoczęcia edukacji szkolnej sprawiają kłopoty branży komunijnej. Restauracje i producenci alb już po raz drugi będą mieć trudny rok.

- Komunijne niedziele są zaledwie dwie, trzy w roku. Wszystkie parafie mają uroczystości w tym samym terminie - mówi ojciec Słowik. - Rodzice prosili więc, żeby te terminy wyznaczyć wcześniej - dodaje.

Pierwszą rezerwację na rok 2020 przyjął niedawno bar Stokrotka na łódzkim Widzewie. To popularny wśród rodziców lokal blisko podstawówki. Na bieżący rok wszystkie terminy są zajęte.

- Nie mamy natomiast ani jednej rezerwacji na rok 2019 - słyszymy w lokalu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.