Komarów boją się bardziej niż dzików. Środek na ich zwalczanie rozszedł się w kilka dni

Czytaj dalej
Joanna Maraszek

Komarów boją się bardziej niż dzików. Środek na ich zwalczanie rozszedł się w kilka dni

Joanna Maraszek

W ubiegłym tygodniu, w internetowym wydaniu Głosu informowaliśmy, że w świnoujskim urzędzie miasta dla mieszkańców dostępny jest darmowy środek, pomagający zwalczać komary. 1300 butelek rozeszło się w zaledwie kilka dni. Władze miasto starają się pozyskać kolejne preparaty.

W ubiegłym tygodniu ogłoszono, że w wydziale ochrony środowiska i leśnictwa Urzędu Miasta Świnoujście oraz na prawobrzeżu we wszystkich filiach Miejskiego Domu Kultury można dostać bezpłatnie środek przeciwko larwom komarów Aquatain. To dobry sposób na walkę z larwami komarów w oczkach wodnych, beczkach z wodą i innych takich miejscach na terenach prywatnych, do których firma odko-marzająca nie ma możliwości dotarcia.

To prawdziwy hit!

- Niemal 1300 butek rozeszło się w kilka dni - mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia. - Środek przeciw larwom komarów stał się hitem. Pod koniec tygodnia, gdy na placu Wolności obsługiwaliśmy stoisko informacyjne w związku z budżetem obywatelskim, podchodziło do nas sporo osób, które pytały właśnie o ten środek. W ciągu kilku dni środek zniknął z urzędu. Przychodzili do nas działkowcy, którzy mają oczka wodne, ale także osoby, które w beczkach trzymają wodę deszczową. Cieszymy się bardzo, że mieszkańcy chętnie włączają się w odkomarzanie własnych ogródków.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maraszek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.