Kolejowe rewolucje w regionie. Co się zmieni?

Czytaj dalej
Fot. Polregio
Arkadiusz Marciszek

Kolejowe rewolucje w regionie. Co się zmieni?

Arkadiusz Marciszek

Na pojawienie się Pendolino nie na naszych lokalnych szlakach nie mamy szans. Ale od niedawna możemy odczuć taki sam komfort podróżowania.

Nowy skład o nazwie „Link” jeźdz na trasach prowadzących do Chojnic, m.in. ze Słupska, z Trójmiasta, Tczewa, Helu oraz ze Szczecinka. Interesująca dla mieszkańców naszego regionu może być informacja, że do 31 sierpnia zwiększona będzie ilość pociągów z Gdyni na Hel i Gdyni do Władysławowa. W relacji Gdynia - Hel będą kursować w składy przystosowane do przewozu większych grup podróżnych, a także rowerów i wózków.

– Mamy teraz składy nowoczesne, ekonomiczne, a dodatkową ich zaletą jest to, że mają specjalne strefy przeznaczone dla najmłodszych pasażerów. To nowością w segmencie przewozów regionalnych – mówi Krzysztof Zgorzelski, Prezes Polregio.

Zysk też dla podróżnych

To dopiero początek prawdziwej zmiany oblicza Spółki. W zeszłym roku, po raz pierwszy w swojej 15-letniej historii, Spółka osiągnęła dodatni wynik finansowy we wszystkich obszarach działalności. Co nie oznacza podwyżej cen, wręcz przeciwnie. Obniżono ceny biletów wg oferty „Połączenie w dobrej cenie” obowiązują także na odcinkach m. in. Pelplin - Tczew, Malbork – Kwidzyn, Chojnice – Czarne.

Nowe Linki to dopiero zapowiedź większych zmian, jakie Polregio będzie przechodzić w ciągu najbliższych lat. Przewoźnik planuje, aby po 2018 roku, w barwach Polregio pojawiło się jeszcze więcej nowoczesnych pociągów. Nowością będą składy z napędem o napędzie hybrydowym: elektryczno-spalinowym.

Nie tylko po torach

Wymiana pociągów to jedynie część tego, co Spółka przygotowała dla pasażerów. Firma rozwija także swoją ofertę poprzez tworzenie nowych połączeń, wdraża usługę zintegrowanego transportu kolejowo-autobusowego, współpracuje z przewoźnikami miejskimi.
W województwie pomorskim Polregio obsługuje średnio ponad 220 połączeń dziennie. Przewoźnik, poza obsługą aglomeracji trójmiejskiej i linii regionalnych, zapewnia także połączenia na trasach do sąsiednich regionów, np. do Bydgoszczy, Olsztyna oraz Elbląga.

Warto więc sprawdzić rozkłady jazdy i pomyśleć, czy wygodniejsze do wojaży jest auto, czy też pociąg.

Arkadiusz Marciszek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.