Kolejne miliony na Redzikowo. Wojsko zleca nowe remonty

Czytaj dalej
Fot. Fot. Krzysztof Piotrowski
Aleksander Radomski

Kolejne miliony na Redzikowo. Wojsko zleca nowe remonty

Aleksander Radomski

25 milionów złotych ma kosztować remont dwóch obiektów w podsłupskiej bazie.

Armia na remont budynku i towarzyszącej mu infrastruktury w bazie w Redzikowie chciała wydać przeszło 32 miliony złotych. Wyda 21 milionów, bowiem takiej kwoty zażądał zwycięzca ogłoszonego przez Rejonowy Zarząd Inwestycji w Gdyni przetargu. Na zlecenie prace wykona Mostostal Warszawa.

W ramach podpisanej umowy firma dokona modernizacji budynku nr 20 na potrzeby 6. Wojskowego Oddziału Gospodarczego oraz jednostki wojskowej w Redzikowie. Obecnie obiekt nie jest użytkowany. S

kłada się z dwóch trzykondygnacyjnych części o przeznaczeniu hotelowym, sztabowo-biurowym ze stołówką. Po przebudowie i ukończeniu wszystkich robót budowlano-instalacyjnych budynek ma być w pełni przystosowany do pełnienia tych funkcji.

Zakres prac obejmuje również wykonanie nowej elewacji budynków, wymianę pokrycia dachowego, remont istniejących pomieszczeń, montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej oraz dostawę wyposażenia. Oprócz tego inwestycja zakłada zagospodarowanie terenu przyległego do budynku, w tym wyburzenie budynków nr 21 i 22, budowę parkingów i nawierzchni utwardzonych. W grę wchodzi też wycinka drzew oraz przebudowa przyłączy.

- W przypadku zleceń realizowanych na potrzeby wojska wykonawca musi spełniać wyśrubowane kryteria. Nie każda firma może przystąpić do takiego przetargu - poinformował Maciej Sasak, dyrektor Oddziału Północnego Mostostalu.

W tym kontekście wymienia niezbędne uprawnienia i certyfikaty.

- Już wcześniej realizowaliśmy podobne inwestycje. W ostatnich latach wystąpiliśmy w roli generalnego wykonawcy przy przebudowie hali sportowej oraz basenów w ośrodku wojskowym w Mrągowie oraz przy budowie budynków garażowych z placami manewrowymi w jednostce wojskowej w Braniewie. Zadanie w Redzikowie stanowi jednak najbardziej prestiżową realizację ze względu na znaczenie obronne tamtejszej jednostki - podkreślił.

To nie jedyne zlecenie remontowe RZI dla Redzikowa. W podobny sposób przebudowywany ma być też bydynek numer 19. To zadanie przypadło firmie Polska Inżynieria Artur Klejna z Rybek koło Lęborka.

Przypomnijmy, że na chwilę obecną nowa jednostka wojskowa z regionu, czyli Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie, stacjonuje na terenie 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku.

Aleksander Radomski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.