KOD ogłasza sądowy alarm. Na protest zaprasza także dziś

Czytaj dalej
Fot. Maciej Łozowski
Marta Gawina

KOD ogłasza sądowy alarm. Na protest zaprasza także dziś

Marta Gawina

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku światełko płonęło już wczoraj. Podobnie będzie dziś. Trwają bowiem protesty w obronie sędziów Sądu Najwyższego. Zgodnie z nową ustawą większość z nich musi 4 lipca odejść na emeryturę.

Najgorsza jest bierność. Nie wiemy, czy nasze protesty coś zmienią. Natomiast musimy manifestować, musimy pokazać, że nie zgadzamy się na łamanie konstytucji - mówi Elwira Śliwińska z podlaskiego Komitetu Obrony Demokracji.

Jego działacze protestowali wczoraj wieczorem przed Sądem Okręgowym w Białymstoku. Zapłonęło światełko, które ma symbolizować nadzieję na zwycięstwo. Podobnie będzie dzisiaj wieczorem.

W dalszej części artykułu dowiesz się, co zamierzają dalej zrobić działacze KOD oraz dlaczego w Polsce organizowane są protesty.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.