Kabareciarze rozbawią, żeby pomóc Karolinie

Czytaj dalej
Fot. Fot. ZDZISŁAW HACZEK
Zdzisław Haczek

Kabareciarze rozbawią, żeby pomóc Karolinie

Zdzisław Haczek

31 marca w Piwnicy Artystycznej Kawon - „Nie tylko dla wiosny” - Kabaretowy Koncert Charytatywny na rzecz walczącej z chorobą Karoliny.

W koncercie „Nie tylko dla wiosny” wystąpią artyści i formacje Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego: Jurki, Nowaki, Zachodni, K2, Ciach, Kabaret Amatorski Adi, Magdalena Mikołajczyk (Słoiczek po Cukrze, parodia reklamy „Weź Niepier...”) i gitarzysta Stanisław Zimniewicz. Pojawi się urocza Grupa Taneczna Slayd.

Wydarzenie poprowadzi Jarek Marek Sobański (Zachodni).

Licytowane będą m.in.:

Kabaretowy Koncert Charytatywny w Piwnicy Artystycznej Kawon przy ul. Zamkowej 31 marca o 20.00. Cegiełka wstępu - 40 zł (abilet.pl, Kawon, sklep muzyczny Muz-Art).

Koncert poprowadzi Jarek Marek Sobański, a zatańczy grupa Slayd. To siostra jednej z tancerek potrzebuje pomocy.
Fot. ZDZISŁAW HACZEK Koncert poprowadzi Jarek Marek Sobański, a zatańczy grupa Slayd. To siostra jednej z tancerek potrzebuje pomocy.
Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.