Już wiadomo, jak będzie wyglądał tunel w Świnoujściu

Czytaj dalej
Fot. BIK UM
Joanna Maraszek

Już wiadomo, jak będzie wyglądał tunel w Świnoujściu

Joanna Maraszek

Stworzona wizualizacja nie będzie się różniła od tego, co powstanie w ciągu 5 lat w Świnoujściu.

Zastępca prezydenta, Barbara Michalska informuje, że wizualizacje, które mieszkańcy poznali do tej pory nie będą się znacznie różniły od tego, co powstanie w realu.

- Plany są zależne od decyzji środowiskowych - mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia. - Nie mamy w tej kwestii dużego pola manewru, więc nie należy się spodziewać, że nastąpią radykalne zmiany w stosunku do tego, co planowane były do tej pory.

Stała przeprawa w Świnoujściu połączy wyspy Uznam i Wolin zastępując istniejące przeprawy promowe. Będzie to tunel drążonym w korytarzu północnym. Jego całkowita długość wyniesie około 3,4 kilometra, w tym 1,44 kilometra jednorurowego tunelu drążonego, który zostanie wykonany w technologii tarczy drążonej TBM (ang. Tunnel Boring Machine). Średnica wewnętrzna tunelu będzie wynosić 12 metrów, zostanie w nim wykonana dwukierunkowa jezdnia z pasami ruchu o szerokości 3,5 m., poniżej jezdni powstanie również tunel ewakuacyjny.

Joanna Maraszek

Dziennikarka, prezenterka, operator kamery i montażysta. Z mediami związana od 2006 roku.  Początkowo wyłącznie z telewizją (najpierw regionalną, później ogólnopolską), od 2013 roku z prasą. W drodze zawodowej uczyłam się od praktykujących dziennikarzy, którzy mawiali, że dziennikarz, by rozumieć, co robi musi znać warsztat pracy od podszewki, a więc stanąć i przed kamerą i za nią. Tak też było.


What yoy pay attention to grows - pisał Deepak Chopra. Nic prostszego i bardziej prawdziwego, bo rzeczywiście to, na czym skupiamy uwagę rośnie. Warto więc skupiać uwagę na swoim otoczeniu, by rosło, a my razem z nim. Takim podejściem staram się kierować w codziennej pracy dziennikarza w moim rodzinnym mieście - Świnoujściu.


Poza pracą piszę i ilustruję bajki dla dzieci, maluję, gotuję z wielką pasją i pływam (w basenie wpław, po Bałtyku głównie na dziobie, rzadziej za sterem).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.