John Gordon Perrin na kolejny rok. Marko Ivović odchodzi z Asseco Resovii

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Marek Bluj

John Gordon Perrin na kolejny rok. Marko Ivović odchodzi z Asseco Resovii

Marek Bluj

Transferowa karuzela w Plus Lidze kręci się coraz szybciej. Przybywa nazwisk siatkarzy, którzy zmieniają barwy. W Asseco Resovii, jak zwykle o tej porze, więcej informacji o odejściach niż nowych nazwiskach. O stabilizacji kadrowej nie ma mowy.

Dobra wiadomość jest taka, że na kolejny rok, o czym zresztą już wcześniej informowaliśmy, zostaje w rzeszowskim klubie John Gordon Perrin. Kanadyjski przyjmujący dołączył do zespołu znad Wisłoka w minionym sezonie. W PlusLidze rozegrał 31 spotkań i 100 setów. Zdobył łącznie 226 punktów. Zaserwował 29 asów i 25 razy skutecznie zablokował rywali. W nowym sezonie zapewne powiększy swój dorobek.

Nie mieli problemów ze znalezieniem nowych pracodawców zawodnicy, którzy zdecydowali się opuścić Rzeszów. Piotr Nowakowski, zgodnie z przypuszczeniami przenosi się do Lotosu Trefla Gdańsk nie ukrywając, że cieszy się na okoliczność pracy z trenerem Andreą Anastasim i że zamieszka w rodzinnej miejscowości żony, która spodziewa się dziecka.

Damian Wojtaszek trafił do Onico Warszawa, a jego miejsce w resoviackiej ekipie zajmie Paweł Rusek grający ostatnio w Cuprum Lubin. Thomas Jaeschke, który wykupił swój kontrakt, trafił do Blue Volley Werona. Włosi cieszą się, że pozyskali tak perspektywicznego zawodnika. Gavin Schmitt zagra w japońskim Torray Arrows. Tylko Fredric Winters na razie szuka klubu.

W rzeszowskim środowisku nie brakuje spekulacji na temat prognozowanych kolejnych zmian kadrowych w rzeszowskiej drużynie, z której odchodzi także Marko Ivović. Klub, jak to ma w zwyczaju, ani na razie ich nie ogłasza, ani nie komentuje. W ślad za menedżerem Ivovicia, który na portalu społecznościowym poinformował, że Marko zmienia kontynent, pojawiły się opinie, że trafi aż do Brazylii, choć nie brakuje także wskazań na Azję. Zobaczymy.

Na razie nic nowego także w sprawie Roberto Serniottiego, który według wszelkich znaków na niebie i ziemi obejmie schedę po Andrzeju Kowalu. Pewnie oficjalny komunikat ukaże się po zakończeniu sezonu w lidze niemieckiej. A więc już niedługo.

Obecnie nowym nabytkiem rzeszowian jest atakujący Jakub Jarosz. Z wypożyczenia został ściągnięty Michał Kędzierski, a umowy przedłużono z Marcinem Możdżonkiem, Thibault Rossardem. Jochenem Schoepsem oraz Johnem Gordonem Perrinem. Kto następny? Z wypożyczenia do Espadomu Szczecin wracają Dominik Depowski i Łukasz Perłowski.

Niejasna jest kwestia drugiego rozgrywającego. Lukas Tichacek, Fabian Drzyzga, a może Łukasz Żygadło?

Transfery w Plus Lidze

Marek Bluj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.