Jezioro i plaża są już gotowe dla turystów

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

Jezioro i plaża są już gotowe dla turystów

Marek Białowąs

Sezon wakacyjny za progiem. W ośrodku wypoczynkowym nad Jeziorem Liny przygotowania do przyjęcia wczasowiczów są już na ukończeniu.

Jezioro Liny położone jest w odległości około 5 km od Kargowej przy drodze do Babimostu. Jest to niewielki o powierzchni 28 ha zbiornik zasilany źródłami podziemnymi o bardzo czystej wodzie. Południowe brzegi jeziora okala bukowy las ze stromymi zboczami. Nie dziwi więc, że jezioro chociaż małe, jest bardzo popularne wśród turystów.

- Przyjeżdżają do nas ludzie z promienia około 200 km, głównie ze Śląska i Wielkopolski. Cały lipiec mamy już zarezerwowany. Wolne miejsca są jeszcze w sierpniu - powiedział Grzegorz Gról, właściciel jedynego nad jeziorem ośrodka wypoczynkowego.
Przy jeziorze na terenie ośrodka jest duża piaszczysto-trawiasta, płatna i strzeżona w sezonie plaża. Obok na ogrodzonym terenie znajduje się pole namiotowe, miejsca dla przyczep campingowych oraz domki letniskowe. Nad jezioro można dojechać też wygodną utwardzoną ścieżką rowerową prowadzącą do Babimostu. Jest to teren po byłym wojskowym ośrodku wypoczynkowym jednostki z Babimostu.

- Jezioro jest czyste, łatwo tu dojechać, a przy tym cisza i spokój - mówi Andrzej Klepacz, wczasowicz z Zielonej Góry. - Dlatego zdecydowaliśmy z żoną, że spędzimy tu chociaż kilka dni jeszcze przed sezonem.
Ośrodek ma odnowiony po-
- most, wypożyczalnię kajaków, boisko do siatkówki oraz 40 miejsc noclegowych. W sezonie turyści mogą zrobić zakupy w dwóch sklepach. Jezioro latem odwiedzają tłumy z Kargowej i Babimostu.

- Wejście na plażę kosztuje 4 zł od osoby. Kąpielisko będzie w sezonie strzeżone przez 2 ratowników - zapowiada G. Gról. - W tym roku po raz pierwszy będzie można wykupić w ośrodku kartę wędkarską. Właśnie podpisałem w tej sprawie umowę z Polskim Związkiem Wędkarskim. a ą

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.