Tomasz [email protected]

Jeżeli dziś piątek, to hit [wideo]

Legionista Nikolic w 22 meczach zdobył 23 bramki. Fot. Szymon Starnawski Legionista Nikolic w 22 meczach zdobył 23 bramki.
Tomasz [email protected]

Dzisiejsze spotkanie w Gliwicach, w którym lider Piast podejmie Pogoń, nie rezygnującą z europejskich pucharów, to wydarzenie 23. ligowej kolejki.

Wystarczyła pierwsza kolejka po zimowej przerwie a piłkarze Piasta przekonali się, że tzw. grupa pościgowa za liderem, tak łatwo pola nie odda. Inna rzecz, że „Piastunki” zagrały w Łęcznej na mocno zaciągniętym hamulcu. W ich grze nie było już tej pasji i jakości. Gdyby nie bramkarz Jakub Szmatuła, trener Radek Latal miałby na samym początku rundy wiosennej problem.

Dziś przekonamy się, czy ubiegłotygodniowe 0:0 podziałało na piłkarzy mobilizująco? Przyjedzie na Górny Śląsk Pogoń Szczecin. W poniedziałek mogliśmy się przekonać, jak charakternych zawodników ma wokół siebie trener Czesław Michniewicz. Portowcy przegrywali do przerwy 0:2. A końcowy wynik brzmiał 3:2. Dla gospodarzy ze Szczecina! Szkoleniowiec Pogoni wyrasta na prawdziwego stratega, który ma olbrzymie wsparcie w doświadczonych zawodnikach - Rafale Murawskim, Adamie Frączczaku czy pozyskanym zimą Węgrze Gyurcso. Dziś w Gliwicach szykuje się zatem interesujące spotkanie.


Co z tą Wisłą? Pawłowski: - Ta drużyna będzie coraz silniejsza, zrealizuję swoje cele
Agencja TVN/x-news

Przed tygodniem „wystrzeliły” na starcie: Lechia (5:0 z Podbeskidziem), Lech (5:2 z Termaliką) i Legia (4:0 z Jagiellonią). Łatwiej było piłkarzom Piotra Nowaka, którzy bezlitośnie wykorzystali przewagę osobową na boisku. W sobotę Korona rzuci na szalę wszystko czym dysponuje, obok cech wolicjonalnych.

Wyjazdowe konfrontacje mistrza Lecha i Legii też nie powinny należeć do łatwych. Zagłębie z Lubina pokazało solidność. Trener Piotr Stokowiec zyskał, chyba nareszcie, gracza na pozycję nr 10; mowa o Filipie Starzyńskim. Ale musi znaleźć pomysł, jak zatrzymać Nikolica, strzelca wyborowego. Lech liczyć się musi z twardością beskidzkich „Górali”, o której już się raz przekonał przegrywając na Bułgarskiej 0:1.

Program 23. kolejki

PIĄTEK: Jagiellonia - Śląsk (18), Piast - Pogoń (20.30); SOBOTA: Korona - Lechia (15.30), Termalica - Cracovia (18), Podbeskidzie - Lech (18);

NIEDZIELA: Zagłębie - Legia (15.30), Górnik Zabrze - Ruch (18.);

PONIEDZIAŁEK: Wisła - Górnik Łęczna (18).

Autor: Tomasz Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.