Jest źle. Setki górników ma koronawirusa. Tysiąc dodatkowych testów dla mieszkańców Śląska

Czytaj dalej
Fot. Arek Biernat
Arkadiusz Biernat

Jest źle. Setki górników ma koronawirusa. Tysiąc dodatkowych testów dla mieszkańców Śląska

Arkadiusz Biernat

Dodatkowych tysiąc testów dziennie dla mieszkańców Śląska zapowiedział Główny Inspektor Sanitarny. Jarosław Pinkas przyjechał do Katowic zapoznać się z trudną sytuacją w naszym województwie. Problemem są ogniska koronawirusa w kopalniach.Zakażonych jest już ponad 400 górników.

Rośnie liczba zakażonych górników

446 pracowników śląskich kopalni ma koronawirusa. Drastycznie rośnie liczba chorych w całym województwie. W związku z trudną sytuacją i ogniskami koronawirusa w kopalniach w środę (6 maja) na Śląsk przyjechał Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny. Zdradził, że na Śląsk przyjadą specjaliści epidemiolodzy z innych części kraju, gdzie sytuacja związana z epidemią jest znacznie lepsza. Wspomogą pracę śląskich sanepidów. To dobra wiadomość, ale nie brak głosów, że to działania spóźnione.

Jarosław Pinkas przyznał, że ze względu na dużą liczbę mieszkańców oraz zakładów pracy, sytuacja na Śląsku jest skomplikowana
.

- Od czwartku (7.05) rozpoczniemy duże badania przesiewowe. W różnych miejscach na Śląsku ponad tysiąc próbek będzie pobieranych, a następnie będą one wywożone do laboratoriów w innych województwach, tam gdzie jest potencjał do wykonania takich badań. Przez kilka kolejnych dni w ten sposób wywiezionych zostanie kilka tysięcy testów - obiecał Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Arkadiusz Biernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.