Jednym głosem za drogą S6

Czytaj dalej
Fot. archiwum polskapress
Marzena Sutryk

Jednym głosem za drogą S6

Marzena Sutryk

Wczoraj w Koszalinie zebrał się zarząd Stowarzyszenia Samorządowego S6.

Po naszym wywiadzie z wiceministrem infrastruktury Jerzym Szmitem na temat opóźnień w realizacji drogi ekspresowej S6 w woj. pomorskim, samorządowcy z regionu postanowili działać.

Przypomnijmy, wiceminister na łamach „Głosu” - pytany o opóźnienia w realizacji inwestycji - przyznał, że nie potrafi powiedzieć, kiedy pozostała część S6 będzie budowana (od Sianowa do Trójmiasta). Dodajmy, że po stronie zachodniopomorskiej prace trwają. Skąd takie niejasne stanowisko resortu? Bo pojawiły się inne priorytety w planie inwestycji drogowych.

Wczoraj w koszalińskim ratuszu zebrał się zarząd stowarzyszenia, które zostało zawiązane kilka lat temu, by walczyć o budowę S6; do walki włączył się też „Głos”.

- Dowiedzieliśmy się, że droga S6 po stronie pomorskiej wraz z odcinkiem od Sianowa w kierunku Słupska stanęła od znakiem zapytania - mówił Piotr Jedliński, prezydent Koszalina i szef Stowarzyszenia Samorządowego S6.

- Minister mówi, że są też inne inwestycje brane pod uwagę, jak np. dojazd do portu w Gdyni. Do tego od przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych usłyszeliśmy o kolejnych zmianach w harmonogramie wykonania drogi. Jesteśmy zaniepokojeni, że realizacja odsuwa się w czasie. W związku z wywiadem, którego udzielił wiceminister „Głosowi Koszalińskiemu”, przygotowaliśmy uchwałę i apel do ministra infrastruktury.

Narada dotyczyła opóźnień w realizacji budowy drogi ekspresowej S6 po stronie woj. pomorskiego. Zarząd Stowarzyszenia Samorządowego S6 podjął wczoraj specjalną uchwałę i skierował apel do ministra infrastruktury.

Cel jest konkretny, mianowicie samorządowcom, podobnie jak Głosowi, który wspólnie z mieszkańcami walczył o budowę S6, zależy, by cała trasa - od Szczecina aż do Trójmiasta, została zrealizowana zgodnie z planami, jakie zostały poczynione jeszcze za czasów poprzedniego rządu.

- Z wielkim niepokojem przyjmujemy informację o zaniechaniu budowy S6 - mówiła wczoraj Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk.

- Budowa tego odcinka miała być dla nas atutem, który pozwoli przyciągnąć inwestorów. - To dla nas droga życia, która musi być zrealizowana jak najszybciej. To nam się należy - podkreślał Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska.

Wczoraj w Koszalinie zebrał się zarząd Stowarzyszenia Samorządowego S6
archiwum Planowany przebieg trasy S6

W apelu czytamy m. in.: „Zarząd Stowarzyszenia Samorządowego S6 zwraca się z gorącym apelem do Pana Ministra o pilne rozstrzygnięcie opóźniających się przetargów i niezwłoczną realizację pomorskich odcinków trasy ekspresowej S6, na które od lat czekają mieszkańcy i samorządy Pomorza.”

W czwartek na sesji Rady Miejskiej w Koszalinie ma być podjęta uchwała, która będzie apelem skierowanym do premier Beaty Szydło w sprawie budowy S6, ale też w sprawie budowy S11.

Piotr Jedliński - prezydent Koszalina, o S6

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.