Jaszczurka Cziczi pomaga dzieciom

Czytaj dalej
Fot. Kamila Kamiennik
Kamila Kamiennik

Jaszczurka Cziczi pomaga dzieciom

Kamila Kamiennik

Ewa Kołodziejczyk zaledwie kilka miesięcy temu skończyła pisać bajkę, dziś dzieciaki ją uwielbiają. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na turnusy rehabilitacyjne dla chorych dzieci.

Jeszcze pół roku temu Ewa Kołodziejczyk, autorka książki ,,Cziczi - jaszczurka z Karaibów’’ kończyła ostatnie ilustracje i ogłosiła akcję wydania charytatywnej bajki za pośrednictwem strony Polak Porafi. Każdy mógł się przyłączyć zakupujac bajkę w przedsprzedaży, tym samym stając się symbolicznym wydawcą książki. Mnóstwo osób w rewelacyjny sposob zareagowalo na ten pomysł . Książka zyskala także osmioro Mecenasów w tym sponsora głównego firmę Swiss Krono oraz Patronat Honorowy Pani Burmistrz Danuty Madej. Zaledwie po kilku miesiącach opowieść o dzielnej jaszczurce, dociera do wielu dzieci na całym świecie! Bajkę może nabyć każdy z nas w ten sposób pomagając chorym dzieciom.

Pomaganie przez czytanie

- Pomysł na wydanie książki zrodził się w mojej głowie rok temu. Chcialam w ten kreatywny sposób upomóc chorym dzieciom. Ponad pięć lat temu moja Córka pokonała potężnego wroga-nowotwór złośliwy!! Pobyt na dziecięcym oddziale onkologii był niezwykle trudnym, ale ważnym doświadczeniem życiowym. Pokazał jak cenną wartością jest zdrowie. Dla bardzo wielu osób odzyskanie zdrowia jest jedynym marzeniem. Natomiast imię jaszczurki wymyśliła moja córka, ona była pierwszym recenzentem – mówi Ewa Kołodziejczyk.

Autorka jest artystką z zamiłowania i przede wszystkim widzi, jak ważna jest pomoc dla innych. ,,Cziczi – jaszczurka z Karaibów ‘’ ma być iskierką pomocy dla chorych dzieci.

Sześciu dzielnych podopiecznych

Kinga, Julia, Maja, Bartek, Gabryś i Ania, są podopiecznymi Fundacji ,,Zdążyć z pomocą’’ i Fundacji ,,Polsat’’ oraz Fundacji "Sloneczko" i to dla nich powstała bajeczka, a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony przede wszystkim na turnusy rehabilitacyjne.

Gdy książka została wydana Ewa wymyśliła akcję na facebooku pt. #GdzieJestCziczi ?’ - Zachęcam wszystkich którzy nabyli bajkę do wysyłania fotografii na profil ,,Pomaganie przez czytanie’’.

Zdjęcia docierają z różnych miejsc na świecie i są doskonałym przykładem na to, że dzieciaki oszalały na punkcie małej jaszczurki.
- Pierwsze spotkanie autorskie z dziećmi odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Żarach. Później opowiadałam o bajce oraz o pomaganiu dzieciom w wielu przedszkolach i szkołach. Mali czytelnicy przekazywali sobie wieść o bajce i tak to się wszystko rozkręciło - opowiada E.Kołodziejczyk.

,,Cziczi’’ ukazała się w sześciu tysiącach egzemplarzy, ale kobieta myśli o wydaniu kolejnych części jeszcze w tym roku. Druga z opowieści o zwierzątku miałaby się ukazać już we wrześniu.

Stowarzyszenie pomoże innym chorym dzieciom

E. Kołodziejczyk chce pomagać także innym dzieciom, więc wpadła na pomysł założenia Stowarzyszenia, które bedzie pomagac w sposób stały między innymi poprzez finansowanie drogich turnusów rehabilitacyjnych.

- Mam głowę pełną pomysłów na różne akcje a także otaczają mnie wspaniali ludzie, którzy aktywnie wspierają moje działania. Ostatnio Zbyszek Nowaczkiewicz z Piaseczna, który aktywnie zaangażował się w powstanie Stowarzyszenia, zainicjował spotkanie z Panią Ewą Kłujszo z Centrum Kultury w Piasecznie. Pani Ewa wraz z mężem Tomaszem zaproponowali, aby stworzyć musical na podstawie bajki o Cziczi! Podczas wakacji około 80 osób, które na co dzień uczęszczają na warsztaty teatralne, będą tworzyć muzyczne przedstawienie! To piękny gest, który pokazuje, że mnóstwo osób dołącza się do pięknego dzieła pomagania!
Choć teraz książek nie można kupić w księgarni, pisarka przyznaje, że gdy tylko Stowarzyszenie zostanie zarejestrowane, bajki będą dostępne w różnych punktach sprzedaży i w księgarniach. - Jeszcze nie mamy dokładnej nazwy, ale prawdopodobnie Stowarzyszenie będzie działało pod nazwą ,,Żar serca’’.

Tymczasem wszystkie informacje komu pomagamy a także możliwość nabycia bajeczki można znaleźć na stronie https://m.facebook.com/ewa.ka.129 oraz na https://facebook.com/PomaganiePrzezCzytanie.

Kamila Kamiennik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.