Jako 14-latka miała sprzedać swoje dziewictwo politykowi. Patryk Vega ujawnia kolejne szokujące wątki filmu "Pętla" o aferze podkarpackiej

Czytaj dalej
Kinga Dereniowska

Jako 14-latka miała sprzedać swoje dziewictwo politykowi. Patryk Vega ujawnia kolejne szokujące wątki filmu "Pętla" o aferze podkarpackiej

Kinga Dereniowska

14-latka miała sprzedać dziewictwo znanemu politykowi ówczesnej opozycji hotelu. Patryk Vega odkrywa kulisy nagrywania filmu „Pętla”, opowiadającym o seksaferze podkarpackiej.

Po latach dziewczyna opowiada Vedze, że sytuacja ta była „bolesna i nieprzyjemna”. Do sprzedania dziewictwa nakłoniła ją siostra oraz trudna sytuacja materialna, jaka panowała w jej domu. Dalej dziewczyna przyznaje, że jej matka jest alkoholiczką, a ojca prawie nie zna.

- Moja siostra pracowała w agencji i usłyszała o tym, że starszy mężczyzna chciałby kupić dziewictwo od młodej dziewczyny – zwierza się blondynka.

Polityk miał wycenić dziewictwo 14-latki na… 5 tys. złotych. W pokoju hotelowym podał nastolatce swoje imię, ale dziewczyna twierdzi, że nie było prawdziwe.

- Wiem to, bo po tym wszystkim widziałam go w telewizji – mówi.

Kiedy zrobił to, za co zapłacił, kazał dziewczynie się ubrać, a następnie wyciągnął plik pieniędzy z marynarki, podał je dziewczynie, podziękował jej i poprosił aby wyszła. Uzyskane w ten sposób pieniądze nastolatka wydała na jedzenie dla rodzeństwa oraz rachunki. Jednak trauma po tym, co wydarzyło się w podkarpackim hotelu trwa do dziś.

- Wiedziałaś, kto kupił od ciebie dziewictwo? – pyta Vega.

- Nie interesowałam się polityką. Dopiero z telewizji dowiedziałam się, że jest politykiem ówczesnej opozycji – odpowiada. – Zrobiło mi się wtedy niedobrze. A teraz widzę go tam ciągle.

Na koniec wywiadu młoda już kobieta apeluje do nastolatek, aby nie sprzedawały swojego dziewictwa.

– To nie jest tego warte – kwituje. – Pieniądze się skończą, a poczucie obrzydzenia zostanie na zawsze – ostrzega.

W filmie Vegi pojawi się wątek na podstawie historii dziewczyny, a jego przedsmak mamy już w jednym z licznych zwiastunów „Pętli”.

"Pętla" - będzie się działo

To tylko jeden z filmików opublikowanych w sieci, które kontrowersyjny reżyser, promuje pod hasłem „dokumentacja afery podkarpackiej” do filmu „Pętla ”.

W innych pojawiają się Alex i Żenia, znani na Podkarpaciu ukraińscy właściciele nocnych klubów oraz Estera Kostecka (siostra Dawida Kosteckiego). Co więcej, pojawia się tam też oficer CBŚP Daniel Śnieżek, przedstawiany jako „główny bohater afery podkarpackiej”. Reżyser ujawnia jego nazwisko, choć zamazuje twarz.

Mężczyzna zaprzecza, aby istniały słynne seks-taśmy, ale inni bohaterowie tych krótkich dokumentów, gorąco zapewniają, że one jednak istnieją. Wszyscy za to zgodnie opowiadają niewzruszonemu reżyserowi, o seksualnych ekscesach polityków (także ministrów), duchowych, sportowców czy prezesów spółek państwowych. Wdowa po Kosteckim, Edyta twierdzi natomiast, że w „ktoś pomógł” bokserowi popełnić samobójstwo.

Możemy zobaczyć również interesującą metamorfozę Piotra Stramowskiego, który w wyjątkowo przekonujący sposób odtworzył postać Dawida „Cygana” Kosteckiego.

"Pętla" Patryka Vegi w kinach już za tydzień

Jak zapewnia Katarzyna Kazanecka z rzeszowskiej "Zorzy", nowe dzieło Vegi trafi do repertuaru tego kultowego kina. A sprzedaż biletów ruszy już od piątku 28 sierpnia. „Pętla”, jeśli filmu nie zablokują ważni politycy, na ekrany w całej Polsce wejdzie 4 września.

Kinga Dereniowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.