Anna Odrowska

Jak zmieni się park Wolności?

Jak zmieni się   park Wolności?
Anna Odrowska

Spore zmiany szykują się w parku Wolności w Pabianicach. Chociaż jeszcze nie takie, jakich oczekiwaliby mieszkańcy.

- Zarośnięta ta „Strzelnica”, w stawach wody nie widać, place zabaw stare, a amfiteatr od lat straszy. To wszystko trzeba wyremontować. No i ta restauracja stara. Chodzę tu często wnuczkiem, bo blisko, ale czasem tak pusto i nieprzyjemnie - mówi pani Krystyna z osiedla Piaski.

Dotąd wyremontowano część alei głównej. Co zaplanowano w tym roku? Remontu doczeka się jeden z placów zabaw, tzw. duży plac.

- Powstanie na nim bezpieczna nawierzchnia piaskowa, wykonana zostanie droga dojazdowa do placu. Będzie również ogrodzony - mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Ma to kosztować 30 tys. zł. Remont wykonany zostanie po sezonie letnim - w październiku lub listopadzie. Z parku Wolności zniknie także restauracja, którą... nikt nie chciał się zająć. „Parkowa” była niegdyś miejscem, gdzie organizowano wesela, osiemnastki, przez jakiś czas stała się rockowym pubem, w którym odbywały się koncerty. Ostatni najemca wynajmował budynek od czerwca 2014 r. do września 2015 r., ale urząd rozwiązał z nim umowę, gdyż nie wywiązał się z niej. W lutym 2016 r. rozpisano nowy przetarg, ale nie udało się znaleźć chętnego. Wtedy zapadła decyzja o rozbiórce. 15 sierpnia tego roku podpisano umowę z wykonawcą, który zlikwiduje restaurację za 30 tys. Rozbiórka ma się zakończyć do 30 listopada.

Do końca roku na zarośniętej górce od ul. 15 Pułku Piechoty Wilków powstanie „Górka aktywności” (koszt ok. 200 tys. zł, zadanie z budżetu obywatelskiego). Będą tu dwie zjeżdżalnie o wysokości 5 i 14 m, tor do wspinaczki, linarium, trampolina ziemna, tyrolka (25 metrów). Na górkę prowadzić mają schody. Odnowiony będzie również teren dookoła (ławki, kosze na śmieci).

Urząd chce także zadbać w tym roku o rosnące w parku drzewa.

Anna Odrowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.