Jak wydać pół miliona? Zdecydują mieszkańcy

Czytaj dalej
Fot. AGR
Aleksandra Gajewska-Ruc

Jak wydać pół miliona? Zdecydują mieszkańcy

Aleksandra Gajewska-Ruc

Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Wśród nich jest m. in. plan stworzenia plaży miejskiej nad Obrą.

- Zgłosiłam swój pomysł do budżetu, bo chciałabym, żeby otoczenie sprzyjało rodzinnej zabawie i rekreacji. W naszym mieście jest wiele pięknych miejsc, warto je wykorzystać. Plaża przy delcie Paklicy i Obry to taki powrót do przeszłości, kiedyś mieszkańcy wypoczywali tu latem, a nawet się kąpali - mówi Marta Szeremet, której wniosek znalazł się wśród 27 zakwalifikowanych przez urzędników.

- W tym roku wpłynęły do nas 32 wnioski, odrzuciliśmy tylko pięć - mówi Patrycja Klarecka-Haładus z urzędu miejskiego.

Wśród nich znalazły się liczne remonty i budowy dróg i chodników w gminnych miejscowościach, place zabaw i plenerowe siłownie, a także mniej typowe jak wypożyczalnia miejskich rowerów, czy wybieg dla czworonogów, albo wiata biesiadna w Św. Wojciechu.

Wybrane wnioski w piątek opublikowane zostały na stronie internetowej urzędu. Przez trzy tygodnie pełnoletni mieszkańcy będą na nie głosować. Każdy będzie mógł oddać jeden głos na zadanie małe, jeden na duże (wśród miejskich i sołeckich) oraz jeden na oświatowe. To dlatego, że pół miliona złotych podzielone zostanie pomiędzy miasto, wsie oraz szkoły i przedszkola.

Czytaj w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Aleksandra Gajewska-Ruc

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.