Jak wpływać na życie miejskie? Pierwszy taki kongres w regionie

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Marta Mikołajska

Jak wpływać na życie miejskie? Pierwszy taki kongres w regionie

Marta Mikołajska

We wtorek, 23.06., w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy mieszkańcy mieli okazję spotkać się z aktywistami, urzędnikami i ekspertami, którzy opowiadali, w jaki sposób wpływać na decyzje podejmowane przez władze miast.

„Wszyscy jesteśmy mieszkańcami” - pod takim hasłem odbył się wczorajszy I Kujawsko-Pomorski Kongres Ruchów Miejskich. Obrady zaczęły się przed godziną 11 i trwały do wieczora. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpień ekspertów w kwestiach dotyczących miast, lokalnych społeczników i urzędników, między innymi z Bydgoszczy, Torunia, Krakowa, Wrocławia. Rozmawiano o możliwościach wpływania przez mieszkańców na życie miejskie.

Pokazali dobre praktyki

W międzyczasie obrad uczestnicy mieli także okazję wziąć udział w warsztatach na temat aktywności obywatelskiej, konsultacji społecznych i innych możliwości wpływu obywateli na decyzje podejmowane przez władze miejskie. Dyskutowano o różnych aspektach życia w mieście, takich jak na przykład osiedlowy budżet inwestycyjny (na przykładzie rad osiedli we Wrocławiu, w Gdańsku i Gdyni).

I Kujawsko-Pomorski Kongres Ruchów Miejskich odbył się w Bydgoszczy. Jak przebiegał i jaka tematyka zdominowała kongres? Przeczytaj ciąg dalszy artykułu.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.