Jak się ubrać do kościoła latem? [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Jak się ubrać do kościoła latem? [WIDEO]

Eliza Gniewek-Juszczak

Upał nie uprawnia do plażowego stroju w kościele. - Jak by to wyglądało, gdyby ksiądz w krótkich spodniach mszę odprawiał? - pyta ks. Waldemar.

- Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że kościół to miejsce święte, tak jak kaplica i cmentarz. Nie możemy się usprawiedliwiać, wchodząc do kościoła, że jest gorąco, to mogę mieć odkryte ramiona, przyjść w klapkach i krótkich spodniach. Myślę, że szacunek do miejsca świętego uzewnętrznia się poprzez nasz strój. Trzeba sobie uzmysłowić, że mój strój świadczy o mnie, o tym, kim jestem, czy jestem człowiekiem kulturalnym, czy potrafię zachować szacunek wobec tych, którzy są w kościele. Przychodząc do kościoła latem, trzeba zwrócić uwagę na strój, żeby nie było widać, że przychodzi się bezpośrednio z plaży - mówi ksiądz Waldemar Kostrzewski.

Czytaj w czwartek, 22 czerwca, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.