Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Marka Krajewskiego [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Marka Krajewskiego [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA, ocenia stylizację pisarza Marka Krajewskiego.

W ubiegłym tygodniu w katowickim Centrum Kongresowym odbyły się Targi Książki. Jednym z obecnych gości był pisarz Marek Krajewski i to właśnie on stanie się dziś bohaterem mojej oceny stylizacji.

Sama nie wiem, od czego zacząć…

Kolor. Czerń, pisałam już o tym wielokrotnie, słabo sprawdza się w sytuacjach dziennych. Może się obronić jedynie na osobach o bardzo mocnej urodzie lub charakterze i tylko wtedy, kiedy jest umiejętnie noszona, połączona z innymi kolorami. Różowa koszula z białym kołnierzykiem, do tego granatowo-pomarańczowy krawat, fioletowa poszetka, buty w tonacjach krawatu… to nie jest dobra oprawa do koloru czarnego. Wszystko z zupełnie innej bajki.

Sylwetka. Dużo można by rozwodzić się nad tym, jak to panowie dbają o odpowiedni rozmiar i długości poszczególnych elementów garderoby, ale zwykle sprowadza się do tego, że nie dbają w ogóle lub bardzo rzadko. W przypadku naszego dzisiejszego bohatera także mam kilka zarzutów:

- mocno rozbudowana linia ramion świadczy o za dużym rozmiarze marynarki,

- rękawy za długie, bo nie widać spod nich mankietów koszuli.

Jedynie spodnie prezentują się całkiem nieźle, choć nie wiem, czy to kwestia ich samych, czy sposobu ujęcia na zdjęciu.

Styl. Ten dobry rozpoznajemy właśnie po odpowiednio dobranych kolorach, rozmiarach i długościach, ale też po szczegółach. Czy, na przykład, krawat i poszetka, które nie powinny być z tego samego materiału, ale odpowiednio komponują się ze sobą? Czy mężczyzna zadbał o to, by mankiety koszuli były widoczne spod rękawów marynarki? Bardzo ważnym elementem wizerunkowym są buty - czy stylem zgadzają się z pozostałymi elementami stylizacji? Okulary - czy pasują do kształtu twarzy i charakteru osoby? Popracowałabym nad tymi wszystkimi elementami, które wzajemnie nie pasują do siebie i przede wszystkim do pana Marka. Rozumiem, że jako literat dba o rzeczy bardziej istotne niż wygląd, ale miło by było, gdyby jedno i drugie szło ze sobą w parze.

Moja ocena: 2

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.