Czesław Wachnik

Inwestycje w gminie

Czesław Wachnik

Radni Nowogrodu Bobrzańskiego zmienili budżet gminy na 2016 roku. Wydatki wyniosą 32,3 mln zł, a dochody 34,4 mln zł. Tym samym deficyt wyniesie 2,1 mln zł.

Na inwestycje w 2016 roku zarezerwowano 4,4 mln zł. Najwięcej pieniędzy pochłonie budowa sali gimnastycznej w Niwiskach wraz z rozbudową wiaty gospodarczej. W 2016 roku na ten cel trafi 1,3 mln zł. A przypomnijmy, że całkowity koszt budowy wyniesie ponad 4,1 mln zł. Z większych wydatków uwagę zwraca 600 tys. zł, a pieniądze te zostaną przeznaczone na przebudowę budynku komunalnego tzw. kasyna w Nowogrodzie Bobrzańskim. Roboty mają być zakończone już w tym roku.

Natomiast 180 tys. zł przeznaczy się na adaptację innego budynku komunalnego przy ul. Mickiewicza 6, a 100 tys. zł na modernizację chodnika przy ulicy Reja. Gmina przymierza się też do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Na ten cel zarezerwowano w budżecie 135 tys. zł. Jednak by doszło do budowy pierwszych oczyszczalni trzeba opracować dokumentację, a ma ona kosztować 126 tys. zł.

Z innych wydatków wspo-mnijmy rozbudowę świetlicy wiejskiej w Klępinie, co ma kosztować 107,5 tys. zł i budowę za 50 tys. zł remizy dla OSP w Wysokiej. 60 tys. zł ma kosztować budowa terenu rekreacyjnego w Bogaczowie. a ą
(wak)

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.