Ińsko: Zbudują dwa ronda. Mieszkańcy długo czekali na te inwestycje

Czytaj dalej
Wioletta Mordasiewicz

Ińsko: Zbudują dwa ronda. Mieszkańcy długo czekali na te inwestycje

Wioletta Mordasiewicz

Rozpoczęła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Ińsko-Recz. W pierwszym etapie powstanie 7-kilometrowy odcinek drogi z Ińska do Ciemnika.

Koszt remontu i przebudowy trasy z Ińska do Ciemnika wyniesie 15,5 miliona złotych

Mieszkańcy Ińska są zadowoleni, że w końcu i u nich ruszyło z remontami dziurawych dróg. Inwestycja obejmie dwie ulice. Zaplanowano też budowę dwóch rond oraz nowych chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, oświetlenia i kanalizacji deszczowej.

- Ta inwestycja znacznie przyczyni się do poprawy komfortu życia mieszkańców - komentuje Michał Kupczyński, zastępca burmistrza Ińska.

Droga na odcinku Ińsko - Ciemnik o nawierzchni bitumicznej ma teraz ok. 6 metrów szerokości. Na ponad trzykilometrowym odcinku znajdują się liczne wyboje, spękania i dziury. Chodniki są pozapadane, a wzdłuż drogi rosną drzewa, które stanowią zagrożenie dla podróżujących.

Trasa zostanie poszerzona do 7 metrów. Na odcinku od skrzyżowania ulic: Bohaterów Warszawy, Armii Krajowej i Henryka Sienkiewicza w Ińsku do początku inwestycji, czyli granicy miasta powstanie ciąg pieszo-rowerowy i rowerowy.

- Zakres robót budowlanych obejmie poza przebudową istniejących skrzyżowań przebudowę zjazdów, budowę ciągów pieszych i rowerowych, korektę łuków poziomych, budowę nowych zatok autobusowych, rozbudowę korpusu drogowego w postaci skarp nasypów i wykopów oraz rowów przydrożnych - wylicza Joanna Wrzeszcz z wydziału budowy i nadzoru Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Na wlotach do miejscowości i przejściach dla pieszych będą montowane elementy spowalniające ruch samochodowy. Na remontowanej trasie przebudowane zostanie także oświetlenie uliczne. Pojawi się nowe oznakowanie dróg. Jedno rondo powstanie na skrzyżowaniu przy poczcie, a drugie na ul. Sienkiewicza.

Roboty mają zostać zakończone do 30 września przyszłego roku. W październiku br. przekazano wykonawcy plac budowy. Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie 15,5 miliona złotych.

Droga wojewódzka nr 151 prowadzi ze Świdwina do Gorzowa. W minionych latach kosztem 28 milionów złotych przebudowano 10-kilometrowy odcinek Węgorzyno-Ińsko i blisko 9-kilometrowy odcinek Choszczno-Pełczyce.

Po remoncie trasy Ińsko-Ciemnik przebudowana będzie trasa między Ciemnikiem a Suliborkiem.

Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.