AB

Inowrocław to w naszym regionie najlepsze miejsce do wypoczynku

Wielką  atrakcją  Inowrocławia są tężnie  w Parku  Solankowym. Fot. ZP Wielką atrakcją Inowrocławia są tężnie w Parku Solankowym.
AB

Nasze uzdrowiskowe miasto zwyciężyło w sondzie POT-u na najlepszą miejscowość wypoczynkową w województwie kujawsko-pomorskim.

Polska Organizacja Turystyczna na Narodowym Portalu Turystycznym prowadzi sondę „TOP 5 kurortów i letnisk”, w której wybierane są najlepsze miejscowości wypoczynkowe i rekreacyjne w regionach.

POT zaproponowała w każdym z województw po 5 atrakcyjnych turystycznie miejsc, posiadających walory przyrodnicze i krajobrazowe. Są to uzdrowiska, kurorty i letniska, które oprócz atrakcyjnej lokalizacji, mają bogate zaplecze turystyczne do wypoczynku i rekreacji. „Niektóre z nich są bardziej znane, niektóre mniej, ale wszystkie są świetną propozycją zarówno na udany urlop, jak i weekendowy wyjazd” - czytamy na stronie POT. Głosowanie odbywa się przez internet.

Na pierwszy ogień poszło województwo kujawsko-pomorskie, gdzie „TOP 5” wybierano do 15 lipca. Mamy powody do zadowolenia. Niemal połowę głosów internautów - 46,8 proc. - zdobył Inowrocław! Głosujący docenili miasto za urodę dzielnicy zdrojowej, Park Solankowy, tężnie, pijalnię „Inowrocławianka”, architekturę kamienic i zabytki - bazylikę, kościł farny, mury obronne...

Drugie miejsce w Kujawsko-Pomorskiem zajęło Koronowo (20 proc. głosów), trzecie - Tuchola (18,3 proc.), czwarte - Ciechocinek (11,5 proc.), piąte - Brodnica (3,4 proc.).

Obecnie trwa sonda na TOP 5 województwa warmińsko-mazurskiego, potem na wizytówki pozostałych regionów. Szczegóły na: www.polska.travel/pl.

Autor: (AB)

AB

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.