Harcerskie spotkania i próby sprawnościowe

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Karolina Rokitnicka

Harcerskie spotkania i próby sprawnościowe

Karolina Rokitnicka

W Golubiu-Dobrzyniu odbył się XVIII Biwak Wigilijno-Urodzinowy. Wzięło w nim udział ponad dwustu harcerzy z regionu.

Na zlocie pojawili się harcerze z powiatu, a także goście z Nowego Miasta Lubawskiego, Inowrocławia, Chełmży i Wrocławia. Zlot zorganizowały 44 Golubsko-Dobrzyńska Drużyna Harcerska oraz 44 GD Drużyna Wędrownicza. Bazą był Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny.

- Co roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia organizujemy biwak połączony z wigilią. Każdy z harcerzy przyniósł danie wigilijne. Nie zabrakło prezentów. Każda z drużyn otrzymała drobny upominek - mówi Adam Quaium, komendant biwaku oraz drużynowy 44 GDDH „Łaziki”.

Podczas wigilii śpiewano kolędy. Było też błogosławieństwo księdza Wiesława Michlewicza z parafii w Wielkich Radowiskach, który jest drużynowym nowej formacji - Próbnej Drużyny Harcerskiej. Tradycyjnie harcerze podzielili się też opłatkiem. Ze względu na bardzo duże grono, trwało to prawie dwie godziny.

Wśród atrakcji zlotu była gra terenowa - rajd po Golubiu-Dobrzyniu. Zadaniem uczestników było odnalezienie punktów w różnych częściach miasta.

- Biwak nie odbyłby się, gdyby nie pomoc dyrekcji ZS1. To właśnie w szkole „na górce” harcerze mieli swoją bazę - informuje komendant Hufca ZHP w Golubiu-Dobrzyniu Szymon Wiśniewski.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym oraz przygotowywaniem relacji czy przeprowadzaniem interwencji w sprawach ważnych dla Czytelników. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura oraz politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie niezgłębione, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, podczas których przygotowuję informacje o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się tworzyć informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.