Hale magazynowe i produkcyjne tuż przy obwodnicy Słupska

Czytaj dalej
Fot. Fot. łukasz capar
Aleksander Radomski

Hale magazynowe i produkcyjne tuż przy obwodnicy Słupska

Aleksander Radomski

W Podstrefie Płaszewko, tuż obok obwodnicy Słupska, powstanie nowoczesne centrum logistyczne. Prace mają ruszyć latem.

Po przeciwległych stronach wybudowanej przez gminę Słupsk drogi mają powstać symetrycznie ulokowane budynki. Mowa o halach logistycznych i produkcyjnych o różnej wielkości, poprzecinanych pasami dojazdowymi z parkingami i strefami zieleni.

Park został zaprojektowany tak, aby stał się atrakcyjny zarówno dla przyszłych najemców, jak i mieszkańców Słupska i okolic.
Od strony drogi elewacje frontowe projektowanej zabudowy tworzą eleganckie pierzeje mieszczące biura. W sumie przyszli najemcy będą mieć do dyspozycji pięć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Z kolei od strony lasu ulokowane zostaną przestrzenie produkcyjne i logistyczne.

W sumie 32 tysiące metrów kwadratowych. Tam też znajdzie się rozległa strefa dojazdowa z parkingami i dokami rozładowczymi,
Inwestorzy stojący za tym przedsięwzięciem biznesowym to lokalny przedsiębiorca ze Słupska, miejscowa firma transportowa i holenderski producent maszyn dla przemysłu spożywczego

– To jest koncepcja, która może pobudzać wyobraźnie. Pokazuje możliwość zabudowy – przyznaje jeden z inwestorów (prosi o anonimowość). – Na chwilę obecną będziemy stawiać dwie hale logistyczno-produkcyjne po 2,5 tysiąca metrów kwadratowych. Prace powinny ruszyć już latem. Kolejne pomieszczenia będziemy budować wedle życzenia wynajmujących.
Wiadomo, że obok planowanych budynków powstanie kolejny – hala produkcyjna, którą wzniosą Holendrzy. Ma to przełożyć się na nowe miejsca pracy.

– Pomysł zagospodarowania terenu bardzo mi się podoba – nie ukrywa Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk. – Trzymam kciuki, aby wszystko się udało. Co było magnesem, który przyciągnął inwestorów? Wybudowaliśmy drogę i uzbroiliśmy strefę. Ale nie da się ukryć, że ważne było położenie perspektyw budowy drogi S6.

Gmina zdaje sobie z tego sprawę i idzie za ciosem. Ponieważ w Podstrefie Płaszewko pozostały tylko cztery działki do wykupienia, na ostatniej sesji rady zdecydowano o zmianie plany zagospodarowania pobliskiego terenu. Około 20 hektarów przeznaczonych pierwotnie pod budownictwo mieszkaniowe zmieniono w strefę przemysłową.

Aleksander Radomski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.