Hala w cieniu „Domu Partii”. Dużo pomysłów, miejsca brak

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Jarosław Reszka

Hala w cieniu „Domu Partii”. Dużo pomysłów, miejsca brak

Jarosław Reszka

Rozpoczął się ostatni już chyba etap budowy biurowca na pl. Kościeleckich. Im dłużej na niego patrzę, tym bardziej przypomina mi on… Dom Partii w Warszawie, w kapitalistycznej znów Polsce przemianowany na Centrum Finansowo-Bankowe.

Może mam gust spaczony, ale nie znajduję w gmaszysku w centrum Bydgoszczy ni krztyny uroku i godnego zabytkowej starówki stylu, o czym zapewniano, gdy powstały plany budynku.

Jednego jestem pewien. Gdy po biurowcu zacznie się kręcić kilka setek urzędników i petentów, to okolica stanie się upiornym miejscem dla kierowców. A niewesoło jest i bez tej czeredki. Jako że dwa razy w tygodniu mam zajęcia ze studentami w budynku, w którym niegdyś mieściła się podstawówka numer osiem, widzę, jaki bój toczą portierzy ze zdesperowanymi kierowcami, lekceważącymi tablice z informacją, że parking jest wyłącznie dla studentów i pracowników UKW. Najbardziej rozbrajające jest tłumaczenie, że oni tu parkują już od paru lat i nikt wcześniej się ich nie czepiał, więc skąd teraz pretensje?

Z dalszej części materiału dowiesz się: 

 • dlaczego "sieciówki" nie są najlepszym pomysłem na zagospodarowanie hali targowej
 • gdzie w tym roku ma odbyć się jarmark bożonarodzeniowy w Bydgoszczy
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Reszka

Redaktor wydań "Expressu Bydgoskiego", publicysta - autor felietonów, komentarzy, recenzji książek oraz przedstawień teatralnych i operowych. Dziennikarz od ponad 25 lat. Doktor nauk humanistycznych. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor książek w zakresie językoznawstwa i literatury faktu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.