Agnieszka Domka-Rybka

Hakerzy wyczyścili mu konto w Alior Banku do zera. Stracił 100 tysięcy

70 proc. Polaków korzystających z e-bankowości nie zmieniło hasła w ostatnim roku... Fot. IstockPhoto/zdjęcie ilustracyjne 70 proc. Polaków korzystających z e-bankowości nie zmieniło hasła w ostatnim roku...
Agnieszka Domka-Rybka

Historia pana Mariana z Torunia powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy korzystają z bankowości elektronicznej. Stracił ogromną sumę pieniędzy. Bank nie czuje się winny i nie zamierza mu ich oddać.

Polacy mają ponad 16 mln kont internetowych, z czego 1,5 mln to rachunki firmowe, jak m.in. pana Mariana z Torunia.

- To były wszystkie pieniądze na moim koncie. Pochodziły z kredytu obrotowego. Bank, nie dość, że nie poczuwa się do odpowiedzialności, to jeszcze żąda spłaty odsetek od kredytu - żali się właściciel toruńskiej firmy.

"Bank uznał, że to ja ponoszę całkowitą odpowiedzialność za to, co się stało. Nie zgadzam się! To na pewno nie jest wyższa kultura bankowości."

Więcej o historii pana Mariana z Torunia oraz o tym, jak bezpiecznie korzystać z e-bankowości czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

No dobrze, a co z weryfikacją / autoryzacją jednorazowymi kodami ze zdrapki, tokena lub SMS'a ? Już znaleźli sposób jak to obejść ? U mnie bez potwierdzania mogę wykonać tylko zaprogramowane wcześniej przelewy z płatności / przelewów zdefiniowanych. Wszystkie pozostałe czynności, nawet zmiana jednej literki, wymagają potwierdzenia.

Ja nie rozumiem tej końcowej konkluzji ZBP - z jednej strony "silne hasła (cyfry, małe i wielkie litery, znaki specjalne), zmieniać je regularnie", a z drugiej "nie wolno zapisywać nigdzie haseł". No to jak żyć (Panie Premierze - jak żyć ? :) ? Przecież tak się nie da. I może jeszcze podczas logowania wpisywać tylko wybrane kilka znaków z hasła ? I tak każdy jest obciążony ogromną ilością informacji, które musi na codzień pamiętać, a tu jeszcze silne hasła, zmieniane co miesiąc. Ja mam w głęboko ukrytym pliku tekstowym zapisane wszystkie loginy i hasła do różnych usług i jakoś od wielu lat nic się nie stało. Wystarczy wejść, CTRL + C, CTRL + V i już jestem zalogowany. Na szczęście mój bank nie stosuje logowania kilkoma znakami z hasła.

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.