Gwiazdy potrafią swój nałóg ukrywać latami

Czytaj dalej
Fot. Iwona Rojek
Iwona Rojek

Gwiazdy potrafią swój nałóg ukrywać latami

Iwona Rojek

Do alkoholizmu przyznało się i nadal przyznaje coraz więcej znanych osób, są wśród nich takie nazwiska jak Michał Wiśniewski, Edyta Olszówka, Stanisława Celińska, Mel Gibson, Drew Barrymore, Heather Lockear, Micky Rourke, Melanie Griffith, Brad Pitt. Rozmawiamy z Anzhelą Ulianovą - Gil, terapeutką do spraw uzależnień z Kielc.

To dobrze, że ci którzy żyją mówią o chorobie otwarcie?

Jak najbardziej. Pomagają w ten sposób tym wszystkim, którzy z alkoholizmem się zmagają. A nie jest to łatwa walka. Alkoholizm jest chorobą śmiertelną, dotyka bogatych i biednych, bardziej i mniej wykształconych, często ludzi pracujących w show biznesie, bywających na bankietach, gdzie dobre trunki są elementem biznesowych czy artystycznych spotkań. Słyszałam, że książkę o wychodzeniu z picia ma napisać matka Michała Wiśniewskiego, ukaże się biografia Robina Williamsa to będą kolejne pozycje, które mogą komuś uratować życie.

Jakie są skutki przyznawania się znanych ludzi do uzależnień? Jak przebiega uzależnienie? Od czego się zaczyna? Dlaczego ludzie nie chcą rozmawiać o problemie? Jaki czynniki sprzyjają w wyjściu z uzależnienia? Dowiedz się z tego artykułu.  

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Rojek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.