Emilia Chanczewska

Grzegorz zbiera na podnośnik i łóżko rehabilitacyjne

Koszt łóżka rehabilitacyjnego i podnośnika oszacowany został na 12 000 zł. Na zrzutce zebrano na razie niespełna ćwierć tej sumy. - Za każdą złotówkę Fot. Archiwum prywatne Koszt łóżka rehabilitacyjnego i podnośnika oszacowany został na 12 000 zł. Na zrzutce zebrano na razie niespełna ćwierć tej sumy. - Za każdą złotówkę serdeczne Bóg zapłać - dziękuje Grzegorz.
Emilia Chanczewska

27-letni, niepełnosprawny stargardzianin potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka na niezbędne mu urządzenia: łóżko rehabilitacyjne i podnośnik. Potrzeba na to 12 tys. zł i są to pieniądze poza zasięgiem Grzegorza i jego bliskich. Można go wesprzeć także przekazując mu 1 proc. podatku.

Grzegorz Mania to znana postać w mieście. Mimo niepełnosprawności, stara się żyć aktywnie, ma wielu znajomych.

Występował w przedstawieniu z teatrem Emigatis w Młodzieżowym Domu Kultury, który dwa lata temu wystawiał spektakle „Spotkania z bajkami” na rzecz Grzegorza.

- Jestem 27-letnim mężczyzną z niedowładem wiotkim kończyn dolnych i pęcherzem neurogennym na tle przepukliny oponowo-rdzeniowej odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa oraz z zespołem Klippel-Feila i niedowładem spastycznym kończyny górnej lewej - napisał na stronie zrzutka.pl/37uskr Grzegorz Mania ze Stargardu. - Poza tym mam nadciśnienie tętnicze oraz uropatię z powodu refluksu pęcherzowo-moczowego. Poruszam się na wózku inwalidzkim. W większości czynności pomaga mi mama. Sprzęt, na który zbieram pomógłby mi i mojej mamie w codziennym funkcjonowaniu.

Pozostało jeszcze 22% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Emilia Chanczewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.