Oskar Masternak

Grudzień to czas pięknych jarmarków. Skutecznie kuszą nas magią świąt

Grudzień to czas pięknych jarmarków. Skutecznie kuszą nas magią świąt
Oskar Masternak

Stolica Niemiec, do której często wyjeżdżamy na zakupy i na wydarzenia kulturalne, od miesiąca żyje już zbliżającymi się świętami. W całym mieście od listopada do początku stycznia odbywa się ponad 60 jarmarków.

W okresie przedświątecznym Berlin zapełnia się różnymi jarmarkami. W całej stolicy jest ich około 60. Poza niezwykłymi, tradycyjnymi jarmarkami bożonarodzeniowymi na Alexander-platz oraz świątecznymi na Gendarmenmarkt, nie można zapomnieć o jarmarku przy Pałacu Charlottenburg. Najstarszym jarmarkiem świątecznym w Berlinie jest Berliner Weinachtszeit przy Roten Rathaus, który wyróżnia się wielkim diabelskim młynem, górującym nad otaczającymi budynkami.

Berlińskie jarmarki bożonarodzeniowe słyną z różnorodności, ale jednocześnie zamiłowania do tradycji, a to wszystko w magicznej scenerii oświetlonego miasta i zapachu grzanego wina.

W tym roku jako pierwszy otworzył się na zwiedzających jarmark przy placu Poczdamskim. Goście mogą robić tam przedświąteczne sprawunki od 1 listopada. Oprócz niezliczonej liczby smakołyków i wyrobów rękodzielniczych, jarmark ten charakteryzuje duża liczba sportowych atrakcji na świeżym powietrzu z największym w Europie mobilnym torem saneczkowym, łyżwami na świeżym powietrzu lub curlingiem. Będzie też czekał na zwiedzających do5 stycznia.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Oskar Masternak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.