Gorzów "w skrócie": radny czeka na ciebie, ZUS ostrzega przed oszustami

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów "w skrócie": radny czeka na ciebie, ZUS ostrzega przed oszustami

Tomasz Rusek

We wtorek w gorzowskim magistracie dyżuruje Jan Kaczanowski i Robert Jałowy.

Szczegóły dotyczące dyżurów radnych (a także informacje o tym, który radny także niedługo może się z wami spotkać) uzyskacie pod numerem: 95 735 55 10.

Zdolni mogą dostać miejskie stypendium

Kandydatury (m.in. w kategorii teatr, muzyka, sztuki wizualne czy film) należy zgłaszać do 29 lutego. Trzeba to zrobić za pomocą formularza ze strony www.gorzow.pl. Urząd na stypendia ma 36 tys. zł.

Ktoś podszywa się pod ubezpieczalnię

Monika Tomiczek, rzeczniczka gorzowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ostrzega przez złośliwym wirusem. Rozsyłany jest on w mailach, które - rzekomo - wysyła do ludzi właśnie ZUS.
Takie fałszywe wiadomości mają jeden cel: zawirusować nasz komputer. A stanie się tak, jeśli otworzymy załączony do maila załącznik. Ubezpieczalnia prosi o ostrożność zapewnia, że nie wysyła maili (chyba, że sami o taką formę kontaktu prosiliśmy).

Urząd nie ma już kasy. Z kasą idź do banku

W Urzędzie Gminy zamknięta została kasa. - Obsługę kasową urzędu przejął Bank Spółdzielczy w Santoku - informują urzędnicy.
Uwaga: zgodnie z zapewnieniami gminy, bank nie będzie pobierał prowizji od wpłat gotówkowych dokonywanych na rachunki bankowe należące do urzędu.

Pijany weekend. Policja podaje, że rekordzista miał aż 2 prom. Ale inni byli niewiele lepsi...

Całej piątce grozi to samo: utrata prawa jazdy (raczej na pewno) i maksymalnie nawet po dwa lata więzienia (choć tu kary są najczęściej w zawieszeniu - zwłaszcza jeśli to pierwsza alkoholowa wpadka kierującego).

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.