Gorzów: upusty, rabaty, dla mamy, dziadka, babci i taty

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: upusty, rabaty, dla mamy, dziadka, babci i taty

Tomasz Rusek

Już 2.156 gorzowian stara się o kartę seniora. A kolejne firmy deklarują: - U nas też dostaniecie zniżkę! Zapraszamy na zakupy

Ależ skok! Jeszcze niedawno miasto informowało o 300 osobach, które złożyły wniosek o wydanie karty seniora. A teraz - stan na piątek, na godzinę 12.22 - takich pism jest już 2.156. I - jak zapewnia Eliza Rudnicka z wydziału spraw społecznych - codziennie zgłaszają się nowe osoby. Tak będzie przez wiele miesięcy, bo osób po 60. roku życia jest w Gorzowie około 30 tys. zł. I wszyscy oni mają prawo do zniżek i upustów.

Można oszczędzić

Szef Uniwersytetu Trzeciego Wieku Czesław Ganda śmieje się z zakłopotaniem, bo sam jeszcze o kartę nie wystąpił. - Zrobię to lada dzień. Jednak zachęcam do tego już od miesiąca! - zastrzega. Dlatego wielu z 600 studentów jego uczelni już czeka na wydanie plastikowego dokumentu. Widzą w tym same korzyści bo - zgodnie z nadziejami, z którymi dzielili się z „GL” zanim program ruszył - są w nim zniżki m.in. placówek z aparatami słuchowymi, do lekarzy, do sklepów medycznych czy do zakładów opieki zdrowotnej. Pojawiły się też rabaty do gabinetów stomatologicznych i optycznych. - A 10 proc. zniżki w taki miejscu to czasami konkretny pieniądz - podkreśla Danuta, która już czeka na swoją kartę.
Tak, czeka, bo urząd... nie wydał jeszcze ani jednej karty. Zaraz jednak zacznie je dystrybuować i pierwsze 900 plastików trafi do już poprawie zweryfikowanych mieszkańców.
A potem wydawanie będzie już przeprowadzane na bieżąco.

Podpowiadamy

- Tylko jak dokładnie z karty korzystać? - pytają czasami starsi Czytelnicy. Wyjaśniamy: używanie jej nie powinno nastręczać problemów. Kartę trzeba będzie okazywać przed płaceniem rachunku, a przyjmujący pieniądze naliczy właściwy rabat. I tyle. Warto jednak mieć przy sobie dowód tożsamości - karta jest bowiem imienna i sklepikarz będzie miał prawo upewnić się, że korzysta ze zniżek uprawniona osoba.

Z kolei listę punktów, sklepów, instytucji i placówek, które uczestniczą w programie, znajdziecie państwo na stronie www.gorzow.pl (zakładka - a jakże - „karta seniora”). Możecie też zerkać na witryny sklepów - te uczestniczące w programie będą się chwalić tym na plakatach i ulotkach.

Warto dodać, że na początku było ich 29, a dziś jest niemal 40. - Oczywiście zapraszamy chętne sklepy, punkty usługowe czy firmy do współpracy - zapewniają urzędnicy.

Zachęca też Cz. Ganda i przypomina: - Senior to też klient, konsument. Tam, gdzie będzie miał rabat, pójdzie chętniej, bo większość z nas liczy każdą złotówkę. Poza tym senior to klient wierny i stały. Warto o niego zawalczyć.

Tutaj ci pomogą

Seniorzy, którzy chcą dostać kartę, powinni zgłosić się do wydziału spraw społecznych przy ul. Teatralnej 26 (tel. 95 735 55 65). Uwaga: wydanie karty jest darmowe! Uważajcie na „pośredników” i naciągaczy.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.