Gorzów: czas wakacji to w szkołach czas remontów

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: czas wakacji to w szkołach czas remontów

Tomasz Rusek

Koniec roku szkolnego to początek... szkolnych remontów. - Mamy sporo planów - mówi Agnieszka Wroniak ze szkoły przy Zamenhofa w Gorzowie.

Nie bez kozery zajrzeliśmy wczoraj właśnie do tej placówki na Dolinkach. Bo teraz jest to gimnazjum, ale od września będzie bardziej podstawówką. Dlatego trzeba tu sporo przebudować pod maluchy. - Jedną salę już wyremontowaliśmy. W wakacje zmodernizujemy dwie kolejne. Zrobimy też świetlicę, a w podziemiu wygodną i przestronną szatnię - wyliczała wczoraj A. Wroniak.
Podobne prace, z podobnego powodu, będą przeprowadzone w gimnazjum nr 7, które od września stanie podstawówką. W sumie w tych dwóch szkołach na roboty budowlane i remontowe wydanych będzie 130 tys. zł.

Cała lista szkół

Kolejna pula remontowa to prace wynikające z zaleceń organów kontrolnych (np. sanepidu) - Na te wydatki przeznaczymy niemal 800 tys. zł - mówi dyr. miejskiego wydziału edukacji Renata Pliżga. Lista szkół, gdzie pojawią się budowlani, jest długa.
W SP1 szykuje się remont podłogi w auli, sali rekreacyjnej, wymiana rur spustowych, rynien dachowych wraz z obróbkami blacharskimi. W SP4 remont klatki schodowej przy sali gimnastycznej, ścian, sufitów w salach dydaktycznych na pierwszym piętrze. W ZS nr 6 remont podłogi korytarza na drugim piętrze i sal dydaktycznych. W SP9 remont podłogi korytarza na drugim piętrze, w SP10 remont ogrodzenia, w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego remont ścian w trzech gabinetach lekcyjnych, w SP12 nastąpi wymiana okien na klatce schodowej i w szatni na drugim piętrze, w SP15 wymiana okien w sali gimnastycznej i na klatce schodowej, w ZS nr 16 będzie remont pomieszczeń kuchennych i stołówki, podłogi w gabinecie chemicznym, ścian i sufitu w sali gimnastycznej, a w ZS nr 20 zaplanowano m.in. remont dwóch sanitariatów (w ramce plan robót w przedszkolach).

Trzy razy boisko

Kolejne 800 tys. zł pochłonie wykonanie inwestycji wybranych w edukacyjnej części budżetu obywatelskiego na ten rok. Będą to trzy boiska. Pierwsze, ze sztuczną trawą, przy SP 10. Podobne przy Zespole Kształcenia nr 1. A trzecie - z poliuretanu - przy Zespole Szkół Elektrycznych. - Im więcej boisk, tym mniej nastolatków z papierosami i piwami po krzakach. Tym bardziej, że każdy może z nich korzystać - mówił nam wczoraj spotkany koło Elektryka Mirosław Bliszewski.
W sumie na wszystkie wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach urząd wyda 3,1 mln zł.

Żeby pomieścić trzylatki trzeba zrobić kilka remontów. Jakich i gdzie?

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.