Joanna Maraszek

Głowią się, jak rozładować ruch po otwarciu tunelu. To nie będzie łatwe

To koncepcja formy współdzielonej, która mogłaby powstać wzdłuż ul. Chrobrego Fot. Mat. prasowe To koncepcja formy współdzielonej, która mogłaby powstać wzdłuż ul. Chrobrego
Joanna Maraszek

Budowa tunelu już się oficjalnie rozpoczęła. Do drążenia dojdzie w marcu 2021 roku, ale trwają pozostałe prace. Świnoujście stara się także przygotować na zmiany w natężeniu ruchu. Wstępna koncepcja już została przygotowana, lecz nie zachwyciła mieszkańców.

Stworzenie opracowania, które ma przygotować ulice Świnoujścia na wzmożony ruch po otwarciu tunelu, miasto zleciło firmie Via Vistula, która zaprezentowała pierwsze efekty rocznej pracy nad tym tematem.

- Oddanie do użytku długo oczekiwanego przez mieszkańców Świnoujścia tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin przyniesie olbrzymią poprawę warunków przemieszczania się w granicach miasta, otwierając jednocześnie na resztę kraju. Zmiana ta niesie za sobą wiele pozytywnych aspektów związanych z rozwojem oraz poprawą życia, jednak budzi również niepokój mieszkańców odnośnie negatywnego wpływu na istniejącą infrastrukturę transportową, przede wszystkim wzrost natężenia ruchu drogowego - mówił Bartłomiej Wiertel, inżynier transportu firmy Via Vistula.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maraszek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.