Głosowanie na KO to grzech? Tak miał powiedzieć ksiądz z Radawy

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

Głosowanie na KO to grzech? Tak miał powiedzieć ksiądz z Radawy

Norbert Ziętal

„(...) proboszcz parafii Radawa w dwóch kościołach wypowiedział się, że kto zagłosuje na Koalicję Obywatelską, ten popełni grzech, gdyż KO potępia Kościół” - w poniedziałek rano napisał na swoim profilu na Facebooku Marian Ryznar, wójt Wiązownicy i kandydat Koalicji Obywatelskiej na posła. Powtórzył to podczas konferencji prasowej.

- Sprawa dotyczy niedzieli i proboszcza parafii Radawa, który na mszach świętych w Cetuli i Radawie w sposób pośredni odniósł się do mojego listu, który skierowałem do mieszkańców gminy. Ksiądz stwierdził, żeby nie wierzyli, że jak ktoś mówi, że jest bezpartyjny, to nieważne, co pisze, ważne, z jakiej formacji kandyduje. To było o Platformie Obywatelskiej i że ta grupa walczy z Kościołem - twierdzi Marian Ryznar, wójt Wiązownicy, kandydat KO na posła. Samorządowiec dodaje, że nie był na mszy ani w Radawie, ani w Cetuli, jednak słowa proboszcza zna z przekazów ludzi oraz z rozmowy telefonicznej z księdzem. - Proboszcz powtórzył mi to w rozmowie telefonicznej, gdy do niego zadzwoniłem, pytając o szczegóły, i że jeżeli ktoś zagłosuje na tę listę, to będzie miał grzech - mówi Ryznar.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"Troje mieszkańców Radawy, uczestników niedzielnej mszy, potwierdziło nam, że podczas mszy usłyszeli słowa, które nawiązywały do wyborów i grzechu w razie głosowania na KO. Podobno po tych słowach ktoś wyszedł z kościoła."

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.