Fryzjer to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Małgorzata Klimczak

Fryzjer to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy

Małgorzata Klimczak

Fryzjerzy nie tylko spełniają życzenia klientów, ale także potrafią udzielać porad i spełniać marzenia o piękności.

Fryzjer to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy. Pokazujemy dziś możliwości kształcenia w tym zawodzie w ramach naszego cyklu poszukiwane zawody.

Artystyczne wyobrażenie efektu jest podstawą profesjonalnego twórcy wizerunku. Z tego powodu fryzjerzy biorą odpowiedzialność za wygląd swoich klientek i klientów, oczekujących najlepiej dobranych do ich charakteru i fizjonomii fryzur.

Fryzjer to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy
Lucyna Nenow / Polska Press

Fryzjer poprzez zmianę fryzury, która nie dawała spełnienia potrafi dokonać metamorfozy osoby, aby wyglądała ona piękniej, aby była zauważana i czuła się doceniona. Praca fryzjera opiera się na bezpośrednim kontakcie z klientem, zobowiązuje do indywidualnego podejścia, stosowania się do jego wymagań i życzeń. Aby była wysoko oceniana fryzjer musi być otwarty na różnego rodzaju nowości w technice i technologii fryzjerskiej. Fryzjer powinien być osobą otwartą na wszelkie nowości kosmetyczne oraz środki pielęgnacji i ochrony włosów.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.