Karina Obara

Francja nie chce płacić na Polskę populistów. Co dalej?

- Macron proponuje nową wizję integracji. Silniej ukierunkowaną na wspólnotę wartości - mówi dr Patryk Wawrzyński, politolog. Fot. archiwum - Macron proponuje nową wizję integracji. Silniej ukierunkowaną na wspólnotę wartości - mówi dr Patryk Wawrzyński, politolog.
Karina Obara

Przed walką o nowy unijny budżet Jean-Yves Le Drian, francuski minister spraw zagranicznych, oświadczył, że Francja nie chce finansować Europy populistów. Ma dość płacenia na Węgry i Polskę. Jak mogą się skończyć takie zapowiedzi?

- Każde państwo członkowskie może wybrać takich przywódców, jakich chce, ale nasza wizja UE jako głównego kręgu sojuszy i wartości nie jest kompatybilna z rządami, które nie przestrzegają podstawowych zasad i nie czują się w żaden sposób związane wspólnotową solidarnością - powiedział francuski minister. Jego zdaniem takie kraje jak Polska i Węgry wybierają z Unii tylko to, co ich interesuje, a przede wszystkim redystrybucję pieniędzy. Nie podążają jednak za unijnymi zasadami praworządności.

W dalszej części artykułu wypowiadają się: 

 • Profesor Anna Siewierska--Chmaj
 • dr. Hubert Stys
 • Dr Patryk Wawrzyński
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Karina Obara

Polityka, psychologia i kultura są ze sobą nierozerwalnie związane i dlatego fascynują mnie dziennikarsko. To, co ludzie wyprawiają na tych polach jest warte pokazania. Zdanie niech każdy wyrobi sobie sam:-)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.