Fortel mecenasa Giertycha powiódł się tylko połowicznie

Czytaj dalej
Mariusz Parkitny

Fortel mecenasa Giertycha powiódł się tylko połowicznie

Mariusz Parkitny

Zamieszania w tzw. sprawie Gawłowskiego ciąg dalszy. Poseł PO wczoraj dobrowolnie stawił się w prokuraturze, ale nie został przesłuchany. Prokuratura twierdzi, że nie mogła tego zrobić.- Mogła, ale nie chciała, bo medialna szopka jest ważniejsza - mówił prawnik polityka.

Punktualnie o godz. 11 poseł Stanisław Gawłowski razem z mec. Romanem Giertychem pojawili się w poniedziałek przed siedzibą wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Szczecinie przy ulicy Mickiewicza. Poseł przyszedł, aby wysłuchać zarzutów i złożyć wyjaśnienia, choć prokuratura go nie wzywała.

- Zrzekłem się immunitetu dobrowolnie. Nie ma więc przeszkód, aby prokuratura mnie przesłuchała już dzisiaj. Zależy mi, aby szybko doszło do procesu, bo przed niezawisłym sądem będę mógł udowodnić, że jestem niewinny - mówił dziennikarzom przed wejściem do prokuratury.

- Zgodnie z prawem, zarzuty ogłasza się niezwłocznie. Prokuratura nie może więc zwlekać z ich postawieniem, bo złamie prawo - tłumaczył mec. Roman Giertych.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Mariusz Parkitny

Dziennikarz Głosu Szczecińskiego od prawie dwóch dekad. Także ww.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl, Nasze Miasto Szczecin, Trendy. Z wykształcenia prawnik. Zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce.
Znajdziecie mnie też na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.