Fortel mecenasa Giertycha powiódł się tylko połowicznie

Czytaj dalej
Mariusz Parkitny

Fortel mecenasa Giertycha powiódł się tylko połowicznie

Mariusz Parkitny

Zamieszania w tzw. sprawie Gawłowskiego ciąg dalszy. Poseł PO wczoraj dobrowolnie stawił się w prokuraturze, ale nie został przesłuchany. Prokuratura twierdzi, że nie mogła tego zrobić.- Mogła, ale nie chciała, bo medialna szopka jest ważniejsza - mówił prawnik polityka.

Punktualnie o godz. 11 poseł Stanisław Gawłowski razem z mec. Romanem Giertychem pojawili się w poniedziałek przed siedzibą wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Szczecinie przy ulicy Mickiewicza. Poseł przyszedł, aby wysłuchać zarzutów i złożyć wyjaśnienia, choć prokuratura go nie wzywała.

- Zrzekłem się immunitetu dobrowolnie. Nie ma więc przeszkód, aby prokuratura mnie przesłuchała już dzisiaj. Zależy mi, aby szybko doszło do procesu, bo przed niezawisłym sądem będę mógł udowodnić, że jestem niewinny - mówił dziennikarzom przed wejściem do prokuratury.

- Zgodnie z prawem, zarzuty ogłasza się niezwłocznie. Prokuratura nie może więc zwlekać z ich postawieniem, bo złamie prawo - tłumaczył mec. Roman Giertych.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.