Firmy biorą kredyty, by mieć na VAT

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Mehring
Agnieszka Domka-Rybka

Firmy biorą kredyty, by mieć na VAT

Agnieszka Domka-Rybka

Przedsiębiorca z Bydgoszczy: - Kontrolerzy sięgają do dokumentów z odległych lat, szukając na siłę przekrętów i tzw. firm słupów.

- Wśród moich zagranicznych kontrahentów opinia o Polsce jest, niestety, zła - powiedział Zbigniew Barłóg, prezes firmy Metalbark w Bydgoszczy, podczas spotkania kujawsko-pomorskich przedsiębiorców z Markiem Goliszewskim, prezesem BCC.

„Przecież nie wiemy, co kto ma za koszulą”

- Inwestycje są wstrzymywane ze względu na sytuację polityczną w naszym kraju. Tracimy zlecenia, nasze miejsce zajmą firmy z innych państw. Przekleństwem są zatory płatnicze w firmach budowlanych. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, kiedy na decyzje firm państwowych coraz silniejszy wpływ mają politycy. Zlecenia trafiają tylko do „swoich”. Bez żadnych racji ekonomicznych - uważa Barłóg.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.