Finał metamorfoz. Nasze Czytelniczki schudły i czują się rewelacyjnie [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Urszula Sobol

Finał metamorfoz. Nasze Czytelniczki schudły i czują się rewelacyjnie [ZDJĘCIA]

Urszula Sobol

Przez trzy miesiące 26-letnia Ilona i 29-letnia Magda, pod okiem dietetyków walczyły ze swoją nadwagą. Stosowały dietę, zmieniały nawyki żywieniowe i udało się. Obydwie schudły. Wyglądają pięknie i czują się rewelacyjnie.

Magda Czarnik z Rzeszowa i Ilona Kołodziej z Ropczyc to uczestniczki metamorfozy, prowadzonej przez Centrum Dietetyczne NutriPoint z Rzeszowa. Obie panie borykały się z nadwagą i chciały w końcu pozbyć się tych zbędnych kilogramów. Początkiem lutego, pod czujnym okiem Pauliny Górskiej i Agaty Bykowskiej, dietetyczek z Centrum Dietetycznego NutriPoint w Rzeszowie rozpoczęły walkę z krągłościami.

- Spotykałyśmy się co dwa tygodnie. Na wizytach omawiałyśmy efekty, jadłospisy oraz planowałyśmy kolejne tygodnie. Przez całe 3 miesiące byłyśmy w stałym kontakcie z uczestniczkami, wspierałyśmy i motywowałyśmy – zapewniają dietetyczki.

Ilona schudła ponad 8 kilogramów

Ilona ma 26 lat i przy wzroście 157 cm ważyła 68,5 kg. To młoda, ambitna mama, która kilka razy wcześniej próbowała zgubić zbędne kilogramy, zwłaszcza te po ciąży. Pochłonięta była jednak opieką na dzieckiem oraz obowiązkami i często zapominała lub brakowało jej czasu na zjedzenie posiłku. Jadła nieregularne i często były zbyt długie przerwy między posiłkami. Liczyła kalorie, odrzuciła słodycze. Efekt był, ale jednak waga się zatrzymała i brak było dalszych spadków. To trochę ją demotywowało. W końcu sama uznała, że trzeba to zrobić profesjonalnie. – Przede wszystkim dla zdrowia. Chciałam poczuć się lepiej, lżej. Poprawić swoją samoocenę oraz lepszą formę fizyczną – opowiadała Ilona. - Widząc ogłoszenie o metamorfozie w Nowinach wahałam się do ostatniej chwili. Miałam obawy czy poradzę sobie z dietą, ćwiczeniami i domowymi obowiązkami.

Agata Bykowska, dietetyk prowadzący Ilonę ustaliła, że w jej diecie będzie 5 posiłków: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Zaleciła ćwiczenia trzy razy w tygodniu ćwiczenia. Dietetyczka podkreśla, że Ilona była bardzo zdyscyplinowaną pacjentką. Trzymała się rozpiski i nie robiła żadnych odstępstw. – Dzięki naszej wspólnej pracy udało nam się zrzucić ponad 8 kilogramów – mówi Agata Bykowska.

Zaznacza, że na tkance tłuszczowej spadło Ilonie ponad 7 kilogramów. - Wiek metaboliczny zmienił się z 34 na 17, a wskaźnik tkanki trzewnej spadł z 4 na 2 – wylicza dietetyk. - Bardzo gratuluję. Na przykładzie Ilony widać, że macierzyństwo nie oznacza zapominania o sobie i rezygnacji z dbania o siebie.

Magda schudła prawie 7 kilogramów

Magda to 29-letnia kobieta, która przy wzroście 167 cm ważyła 76,6kg. To młoda, bardzo ambitna osoba, która miała już kilka prób odchudzania za sobą. - Praca siedząca w administracji publicznej nie zawsze daje możliwość regularnego spożywania posiłków oraz nie sprzyja utrzymywaniu masy ciała – dodaje Magda.

Nasza Czytelniczka marzyła o tym, aby patrzeć na siebie z zadowoleniem. Po zachorowaniu na koronawirusa znacznie pogorszyło się jej zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Gdy zobaczyła ogłoszenie o naborze, nie wahała się ani chwili.

- Oprócz powrotu do zdrowia i zgubieniu kilogramów motywacją dla Magdy była zmiana kodu na 3 z przodu – dopowiada Paulina Górska, dietetyk prowadzący Magdę.

I udało się.

Dzięki akcji metamorfoz i wsparciu dietetyka osiągnęła efekty, z których jest zadowolona. - Nie wierzyłam, że organizm tak ładnie zareaguje na dietę, w której tyle bym jadła – uśmiecha się Magda.

Dietetyk prowadzący podkreśla, że Magda jest bardzo ambitną i zdyscyplinowaną osobą.

- Skrupulatnie przestrzegała diety. Sposób odżywiania Magdy był zbliżony do zasad diety ketogenicznej. Obawiała się włączenia węglowodanów do diety. Udało się jednak przekonać ją do włączenia węglowodanów, zwiększenia ilości posiłków oraz zmniejszenia przerw pomiędzy posiłkami. Z przekonywaniem do regularnej aktywności fizycznej nie było problemów, gdyż Magda przed przystąpieniem do akcji również starała się być osobą aktywną – mówi Paulina Górska. - Dzięki naszej współpracy udało nam się zrzucić 8 kilogramów, na tkance tłuszczowej zgubiłyśmy prawie 7 kilogramów. Wiek metaboliczny spadł z 39 na 24 lata, a wskaźnik tkanki trzewnej z 4 na 2. Gratuluję z całego serca.

I dodaje, że współpraca z dziewczynami była czystą przyjemnością.

- Obie bardzo sympatyczne, otwarte i chętne do współpracy. Jesteśmy bardzo dumne z efektów naszych podopiecznych i życzymy dalszych sukcesów – dodaje z uśmiechem na twarzy Paulina Górska. - Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądała ich droga i co więcej myślą o naszej współpracy to serdecznie zapraszamy do oglądnięcia live’a z finału metamorfoz, który jest na naszym Facebooku Centrum Dietetyczne NutriPoint.

Stylizację i makijaż uczestniczek przygotowała Magdalena Dąbrowska z Natural Beauty z Rzeszowa.

Urszula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.