Ferie w Świnoujściu. Jakie są oferty? Będzie sportowo i kulturalnie

Czytaj dalej
Fot. Fot. MDK w Świnoujściu
Joanna Maraszek

Ferie w Świnoujściu. Jakie są oferty? Będzie sportowo i kulturalnie

Joanna Maraszek

Znamy już program imprez, warsztatów oraz innych wydarzeń, które odbędą się w czasie ferii. Tam gdzie liczba miejsc jest ograniczona warto zapisać się wcześniej.

Już za tydzień, czyli 15 stycznia w województwie zachodniopomorskim rozpoczynają się ferie zimowe. W Świnoujściu, jak co roku, oferty Miejskiego Domu Kultury oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji Wyspiarz są bardzo szerokie.

- W tym roku stawiamy na rozwój dzieci i młodzieży, proponując większą liczbę warsztatów - informuje Katarzyna Gawle z MDK w Świnoujściu. -W ofercie znajdują się między innymi warsztaty taneczne, muzyczne, plastyczne. Oczywiście na wszystkie zajęcia wstęp jest wolny. Warto jednak zapisać się wcześniej, ponieważ z przyczyn technicznych liczba miejsc jest ograniczona.

Jak zapewnia pani Katarzyna, jest w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci i młodzież będą mogli między innymi podjąć próbę nauki na instrumentach, ale także uczestniczyć w warsztatach wokalnych, które poprowadzi wokalistka znana z programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

- W ubiegłym roku warsztaty wokalne prowadziła Ola Nowak z zespołu Dziewczyny, a w tym roku poprowadzi je znana wokalistka jazzowa, Agnieszka Hekiert - zachęca Katarzyna Gawle. - Te zajęcia co roku cieszą się dużym zainteresowaniem.
Bogata oferta czeka także na uzdolnionych plastycznie.

- W samej pracowni plastycznej prowadzonych będzie siedem rodzajów warsztatów, od grafiki użytkowej po wyplatanie wiklinowych koszy - mówi pani Katarzyna. - Dzieci i młodzież mogą się także zapisywać na taniec współczesny. Odbędą się zajęcia, które pomogą poznać możliwości własnego ciała. Zajęcia są przewidziane zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i młodzieży licealnej.

Nie zabraknie również wspólnych wyjść do kina, ognisk, wycieczek krajoznawczych. W programie jest spektakl teatralny „Żeglarze Siedmiu Mórz”.

Trzeba zaznaczyć, że w czasie ferii będą działały wszystkie filie MDK w Świnoujściu.

Bogatą ofertę dla świnoujskich dzieci i młodzieży przygotował też OSiR Wyspiarz. Jest wśród nich korzystanie z basenu za symboliczną opłatę 4 zł. Ale też m.in. zajęcia lekkoatletyczne.

Joanna Maraszek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.