eTwinning. By dobra praktyka nauczycieli mogła się rozszerzać

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Agata Sawczenko

eTwinning. By dobra praktyka nauczycieli mogła się rozszerzać

Agata Sawczenko

eTwinning to platforma, która daje szanse na współpracę z nauczycielami z całej Europy - mówi Barbara Dudel z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB.

Już w piątek na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku rozpoczyna się konferencja naukowo dydaktyczna „Europejskie partnerstwo edukacyjne w białostockich szkołach i przedszkolach”. Będzie dotyczyła eTwinningu. Co to takiego?

Nasz wydział bardzo promuje nowoczesne podejście do edukacji. Bardzo chętnie otwiera swoje podwoje dla nauczycieli. Konferencja jest zorganizowana właśnie z myślą o nich, ale i o naszych studentach - przyszłych nauczycielach. A eTwinning to projekt, który został opracowany przez fundację Rozwoju Systemu Edukacji. To taka forma współpracy nauczycieli, która rozgrywa się na platformie e-lerningowej i która skupia zarówno nauczycieli z naszego regionu, z kraju, Europy, a nawet wychodzi poza Europę.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Sawczenko

W "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej" zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętą ochroną zdrowia. Chętnie podejmuję też tematy społeczne i piszę o ciekawych ludziach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.